Jak zorganizować najlepsze 18-te urodziny? Oto pomysły na niezapomnianą 18-tkę

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Osiemnastka to dla wielu młodych ludzi upragniony moment symbolicznego wejścia w dorosłość. Jest to powód do hucznego świętowania i celebracji. Jak zorganizować niezapomnianą imprezę marzeń?

Przekroczenie progu 18 lat to w naszej kulturze okazja do poważnego świętowania. Żadne inne urodziny nie są tak hucznie obchodzone, jak właśnie te wprowadzające w dorosłość. Jak zorganizować imprezę na 18 urodziny, która będzie niezapomnianym wydarzeniem?

18 urodziny – impreza skrojona pod solenizanta

Punktem wyjścia do organizacji imprezy na 18 urodziny jest przeanalizowanie priorytetów świętującego. Jedni będą preferowali dużą imprezę na sali, podczas której obecna będzie rodzina i znajomi. Dla drugich lepszym rozwiązaniem będzie rozdzielnie gości na dwa osobne spotkania.

Jeszcze inni zamiast tradycyjnej imprezy na sali wybiorą organizację grilla lub ogniska dla najbliższych. 18 urodziny to na tyle ważna okazja, że sam solenizant powinien zdecydować, z kim i w jaki sposób świętować.

18-stkowa impreza tematyczna

Impreza tematyczna to świetny pomysł dla fana, pasjonata konkretnego zagadnienia. Możemy zorganizować imprezę inspirowaną światem Harrego Pottera, w stylu hawajskim lub Wielkiego Gatsbiego/glamour.

Organizacja imprezy tematycznej wcale nie musi być droga. Zaproszenia i dekoracje możemy wykonać własnoręcznie lub zamówić w Internecie za niewielkie pieniądze. Gości prosimy o przebranie się lub chociaż zaakcentowanie ubiorem stylistyki imprezy. Przekąski, desery i inne dania również dekorujemy, nawiązując do tematu imprezy. Niewielkim kosztem możemy osiągnąć niesamowity efekt. Tematyczna impreza na pewno zapadnie w pamięci gości na długo.

18 urodziny w lokalu

Imprezę możemy urządzić w lokalu. Takie rozwiązanie jest kosztowne, ale spadnie z nas obowiązek przygotowania i ozdobienia sali, zapewnienia odpowiedniej ilości naczyń i krzeseł oraz gotowania.

Większość sal weselnych i restauracji oferuje możliwość organizacji także przyjęcia z okazji 18 urodzin. Lokal najczęściej zapewnia podstawowe dekoracje, jednak jeżeli są one niesatysfakcjonujące, sami możemy ozdobić pomieszczenie. W internecie znajdziemy wiele 18-tkowych dekoracji: balony, jednorazowe naczynia albo całe zestawy dekoracji.

Impreza 18-stkowa w remizie

Zabawa jak za dawnych lat w remizie? Czemu nie! Wiele lokalnych OSP wynajmuje za niewielką opłatą salę zabaw. Opłata naprawdę bywa symboliczna. Organizacja imprezy leży jednak po naszej stronie. Musimy zadbać o naczynia, jedzenie, muzykę (zespół, DJ lub odtwarzanie we własnym zakresie), wystrój itd. Po zakończonej zabawie musimy także posprzątać.

Atrakcje na imprezie 18-stkowej

Jakie dodatkowe atrakcje można zapewnić gościom podczas imprezy z okazji 18 urodzin? Świetnym pomysłem jest wynajęcie fotobudki. Dzięki możliwości zrobienia sobie zabawnych zdjęć, często z wykorzystaniem dodatkowych gadżetów, zyskujemy nie tylko dodatkową atrakcję, ale również zdjęciowe pamiątki.

Na 18-stkach można także zaaranżować słodki stół. Oddzielny kącik suto zastawiony wszelkiego rodzaju słodkościami: lizakami, cukierkami, babeczkami, tartaletkami czy nawet czekoladową fontanną. Słodki stół z powodzeniem może zastąpić urodzinowy tort.

Jak jeszcze zaskoczyć gości? Salę, w której obchodzimy 18 urodziny, można ozdobić zdjęciami solenizanta – od narodzin aż do dziś. Takie zdjęcia na pewno zaskoczą wielu gości, u innych wywołają uśmiech lub wspomnienia. Sprawią, że impreza stanie się jeszcze bardziej spersonalizowana.

Zdjęcie główne: Kelsey Chance/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Foto 02.06.2022

    Myślę, że świetnym pomysłem na urozmaicenie wieczoru i upamiętnienie chwili jest wynajęcie fotobudki. Zestaw gadżetów zapewnia ogrom śmiechu i stanowi atrakcję nie do podrobienia.