Jak dobrać odpowiedni model szelek i obroży dla psa?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wielu szczególnie początkujących właścicieli psów ma problem z doborem odpowiednich szelek oraz obroży dla czworonoga. Jak wybrać najlepszy asortyment dla swojego pupila, aby wspólne spacery były dla Was przyjemnością? Podpowiadamy!

Szelki czy obroża?

Tu sprawa nie jest tak oczywista, o ile jedne psy nie będą miały problemu, aby funkcjonować z obrożą to są i takie, w przypadku których to właśnie szelki będą lepszym rozwiązaniem. Wybierając taki sprzęt dla swojego pupila trzeba wziąć pod uwagę nie tylko wielkość psa, ale również jego temperament, oczekiwania i potrzeby. Obroża z pewnością dobrze sprawdzi się w przypadku dużych i silnych psów, ponieważ dzięki niej możemy mieć większą kontrolę nad szyją i głową czworonoga. Jeżeli jesteś właścicielem szczeniaka lub małego miniaturowego psa tu również możesz rozważyć zakup obroży, o ile jest on spokojny i nie wyrywa się podczas spaceru.  Szelki z kolei doskonale sprawdzą się w przypadku żywiołowych psów, bowiem amortyzują wszelkie szarpnięcia, umożliwiając bezpieczne prowadzenie czworonoga podczas spacerów na różnych trasach. W sklepie https://johndog.pl/kategoria-produktu/pies/akcesoria-dla-psa/szelki-dla-psa/ bez problemu będziesz mógł znaleźć szelki idealnie dopasowane do potrzeb swojego pupila. Jeżeli nie jesteś pewny, które rozwiązanie lepiej sprawdzi się w przypadku twojego zwierzaka warto poradzić się specjalisty od behawiorystyki psów  lub skonsultować się z weterynarzem.

Jak dobrać odpowiednią obrożę dla psa?

Wybierając obrożę dla psa trzeba zwrócić uwagę zarówno na jej materiał, jak i rodzaj zapięcia. Dużą popularnością cieszą się m.in. obroże skórzane, ze względu na swoją wytrzymałość. Dobrym pomysłem będzie również zakup obroży z taśmy, które przyciągają swoim unikalnym wzornictwem i kolorystyką. Najlepiej wybierać obroże z możliwością regulacji, dzięki czemu łatwiej będzie Ci ją dopasować do szyi psa. Ważne jest, aby obroża nie była zbyt luźna, a drugiej strony za ciasna, aby nie krępowała ruchów zwierzęcia. Wybierając odpowiednią długość obroży zawsze powinniśmy zapewnić ok. 2 cm luzu. Nie mniej istotna jest jej szerokość. W przypadku szczeniaków oraz ras miniaturowych lepiej zdecydować się na węższą, z kolei u większych psów sprawdzi się obroża z szerszym paskiem. 

Jak dobrać odpowiednie szelki dla psa?

Dobór odpowiednich szelek dla psa, może być nie lada wyzwaniem, szczególnie, że na rynku dostępnych jest tak wiele tego typu artykułów, które różnią się między sobą nie tylko materiałem wykonania, kolorystyką, ale również przeznaczeniem. Rozmiar szelek musi być odpowiednio dopasowany, aby zapewniały równomierne obciążenie. W celu sprawdzenia, jakie szelki będą odpowiednie dla twoje pupila powinieneś dokonać pomiaru jego szyi oraz klatki piersiowej w najszerszym punkcie, a następnie dopasować je na podstawie konkretnej rozmiarówki u danego producenta. Wybierając szelki warto także kierować się aktywnością swojego pupila. Dla czworonogów,  które są na co dzień aktywne i towarzyszą Ci np. podczas uprawiania sportu najlepiej wybrać szelki sportowe. Jeżeli natomiast twój pupil będzie stosował je głównie podczas codziennych wyjść z pewnością dobrym wyborem będą szelki spacerowe. W podróżach z psem najlepiej sprawdzą się z kolei szelki samochodowe, które można przymocować do pasa i w ten sposób ograniczyć zbytnią ruchliwość pupila podczas jazdy.

Fot. Fot. Samson Katt/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*