Jak ozdabiać ubrania?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Upcykling starych ubrań poprzez ich kreatywne ozdabianie i przerabianie to świetny sposób na rozwój umiejętności manualnych, odstresowanie się, a także uzupełnienie garderoby o unikatowe i indywidualnie dopasowane elementy. Przeczytaj, w jaki sposób możesz ozdabiać ubrania.

Ozdobne hafty, tasiemki i guziki 

Kiedy tylko opanujesz podstawowe funkcje maszyny do szycia, możesz wziąć na warsztat stare ubrania do przeróbki albo wybrać gotowy zestaw DIY. Coraz większą popularnością cieszy się metoda zdobienia, jaką jest wyszywanie. Dzięki umiejętności haftowania możesz stworzyć unikalne wzory na różnych tkaninach. Dodając do ubrań wykończenie w postaci aksamitnych tasiemek i oryginalnych guzików, jesteś w stanie stworzyć zupełnie nowy element garderoby.

Jeśli nie przepadasz za szyciem ręcznym, dobrym rozwiązaniem może być maszyna mechaniczna z wbudowanym automatycznym nawlekaczem igły i rotacyjnym chwytaczem dolnej nitki – przykładowym modelem, który spełnia te wymagania jest juno e1019. Jeśli szukasz profesjonalnej maszyny janome juno sklep internetowy dysponuje bogatą ofertą solidnych i trwałych maszyn mechanicznych i komputerowych, które są objęte długą gwarancją. 

Kamienie ozdobne do przyszycia 

Atrakcyjnym sposobem dekoracji ubrań są także detale w postaci kamieni ozdobnych. Umieszczone w kamieniach otwory ułatwiają ich ręczne naszywanie na dowolny materiał. Połyskujące cyrkonie w różnych kształtach sprawdzą się do stworzenia ciekawej aplikacji na koszulce, ozdobienia kieszeni dżinsów lub powierzchni bawełnianej torby.

Cyrkonie i termodżety samoprzylepne 

Do ozdabiania odzieży warto wykorzystać także cyrkonie i dżety samoprzylepne. Dzięki nim można stworzyć przyciągające wzrok aplikacje, bez użycia igły i nici. Kryształki są od spodu pokryte klejem, dzięki czemu do ich użycia wymagane są tylko żelazko i bawełniana ściereczka. Przy pomocy żelazka można przyozdobić odzież również naszywkami i naprasowankami w różnych kształtach. Dzięki nim możesz sprawić, że ubrania dla dzieci będą bardziej kolorowe i spersonalizowane. 

Farby, pastele i markery do tkanin

Wiele osób boi się szycia na maszynie, chociaż nauka ściegów może być przyjemna i przynieść wiele satysfakcji. Ważne, żeby zacząć naukę na urządzeniu, które nie zniechęci do dalszego rozwoju hobby. Model maszyny do szycia, który jest często rekomendowany dla osób początkujących, to juno e1015, ponieważ charakteryzuje się dużą tolerancją na błędy. Jeśli jednak szukasz alternatywnych sposobów dekorowania ubrań, możesz sięgnąć po kreatywne zestawy do farbowania i malowania tkanin.

Zdj. główne: Omar Alrawi/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*