Jak poprawić uśmiech?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zęby to ważny element wyglądu. Niezależnie od wieku powinniśmy szczególnie o nie zadbać. Często zdarza się jednak, że uśmiech nie jest w pełni satysfakcjonujący. Oto porady, jak go ulepszyć. 

Kwestie zdrowotne

Zanim zajmiesz się estetyką swoich zębów, zadbaj o ich kondycję. To najważniejszy etap w budowaniu zdrowego uśmiechu. W tym celu udaj się na wizytę do stomatologa, który opracuje kompleksowy plan leczenia. Na początku odbędziesz z dentystą rozmowę oraz zrobisz niezbędne badania. Często wykonywane są RTG pantomograficzne oraz skany 3D. Pokazują one dokładnie stan jamy ustnej. Potem rozpocznie się proces leczenia. 

Najczęstszym problemem jest próchnica. Jest ona też jedną z przyczyn bólu zęba. Warto ją jak najszybciej wyeliminować. Może okazać się, że będziesz potrzebować leczenia kanałowego. Nie musisz się jednak obawiać, ponieważ ten zabieg wykonywany w nowoczesnych gabinetach, jest bezbolesny. Dodatkowo można go przeprowadzić nawet na jednej wizycie. To skuteczna metoda leczenia zębów, które mają nieodwracalne zapalenie miazgi. Jeśli jesteś z Krakowa, to taką usługę oferuje DentalPark. Na stronie internetowej https://dentalpark.pl/leczenie-kanalowe/ możesz znaleźć więcej szczegółów na temat leczenia kanałowego. Warto czerpać wiedzę na ten temat z rzetelnych źródeł. Żeby uniknąć problemów z próchnicą, czy paradontozą, warto zdecydować się na profilaktykę stomatologiczną. Zawiera ona zabiegi higienizacji zębów, takie jak skaling czy piaskowanie. Dzięki nim pozbędziesz się uciążliwego kamienia i osadu. 

Jeśli masz problemy ze zgryzem lub krzywymi zębami, wybierz się do ortodonty. Szybko wdrożone leczenie jest bardzo skuteczne. Najczęściej stosuje się aparaty ortodontyczne. Mogą być używane zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych. Istnieją ich różne rodzaje. Są to przykładowo aparaty porcelanowe, ceramiczne, czy kryształowe. Niektóre gabinety wykorzystują też specjalne nakładki do prostowania zębów. To nowoczesne  i skuteczne rozwiązanie, które jest praktycznie niewidoczne. Lekarz dopasowuje aparat indywidualnie do uzębienia klienta. Odpowiednio dobrany przez profesjonalistę, potrafi zdziałać cuda. Nie tylko poprawia wygląd, ale i komfort pacjenta. Wyżej wymienione kroki to zdecydowane podstawy pięknego uśmiechu. 

Fot. Antonioguillem/Adobe Stock

Stomatologia estetyczna 

W zakres stomatologii estetycznej wchodzi wiele zabiegów, które poprawiają wygląd zębów. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej wykonasz na przykład w gabinecie Ochota na uśmiech. Znajduje się on w Warszawie. Z dokładną ofertą zapoznasz się na stronie https://ochotanausmiech.pl/. Najpopularniejszym z zabiegów jest wybielanie. Pozwala na rozjaśnienie zębów i usunięcie z nich przebarwień. Jest powszechnie stosowany w gabinetach dentystycznych. Istnieją różne metody wybielania, na przykład nakładkowa, Prevdent, czy Beyond. Często metody te łączone są ze sobą, w celu uzyskania jak najlepszego efektu. 

Zabiegiem, który zyskuje na popularności jest bonding. Jest on skuteczny i trwały. Pozwala na odbudowę zębów za pomocą materiału kompozytowego. Pomaga w problemach takich jak: diastema, przebarwienia, czy nierówny kształt zęba. Dzięki bondingowi można przejść wielką metamorfozę w szybkim czasie. Znane w świecie dentystycznym są także licówki. Są to cienkie nakładki, które mocuje się na zębach. Jest to skuteczna metoda na poprawę ich wyglądu. Stosowane są, kiedy uzębienie jest słabe i wygląda w niepożądany sposób. Dobrze sprawdzi się też, jeśli twoje zęby są zbyt małe lub nieprawidłowo ukształtowane. Efekt tego zabiegu jest naprawdę oszałamiający. 

Zdjęcie główne: Prostock-studio/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*