Jak ubierać dziecko jesienią?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Okres jesienny to sezon najbardziej sprzyjający przeziębieniu i innym chorobom. Szczególnie narażone na infekcje są dzieci, których układ immunologiczny nie zdążył jeszcze nabrać odporności na wiele bakterii i wirusów. Odpowiedni strój w chłodniejszym okresie w roku jest niezbędny, by dziecko mogło cieszyć się zdrowiem przez całą jesień. Zobacz, jak ubierać dziecko jesienią, by było im nie tylko ciepło, lecz także wygodnie.   

Ciepłe, przewiewne ubrania   

Dzieci mają delikatną skórę, dlatego ich ubrania powinny być zawsze wykonane z naturalnych, oddychających tkanin. Ciepłe ubrania wcale nie muszą być grube, sztywne i tworzyć na ciele efektu szklarni. Naturalne materiały, takie jak wełna merino lub wełna bawełniana, mogą naprawdę skutecznie ogrzewać maluszka bez ograniczania jego ruchów i przegrzewania. Te włóczki mają bowiem niezwykłą właściwość – potrafią dopasowywać się do termoregulacji ciała, dzięki czemu nie jest w nich ani za zimno, ani za gorąco. Dodatkowym plusem jest fakt, że są to tkaniny oddychające i zapewniające jednocześnie doskonałą wentylację i ochronę przed wiatrem. Unikaj z kolei swetrów poliestrowych lub akrylowych, które nie zapewniają ciepła, są sztuczne i nieprzewiewne, a do tego w wyniku ocierania się o skórę tworzą na ciele napięcie elektrostatyczne, którego rozładowanie jest bardzo nieprzyjemnym, czasem nawet bolesnym uczuciem. Bawełniane bluzy od BOOSO to doskonałe rozwiązanie na jesień dla każdego malucha! Są ciepłe, miłe w dotyku i bardzo wygodne, dzięki czemu nie krępują ruchów dziecka.   

Buty na dwór i do domu   

Choć dzieci najchętniej biegają boso, jesienią nie jest to możliwe ani na dworze, ani w domu. Niskie temperatury sprawiają, że posadzka w domu jest naprawdę chłodna i wymogiem do zachowania ciepłych stópek staje się noszenie obuwia. Na stronie https://www.kinderparadijse.pl/ znajdziesz ofertę dziecięcych bucików domowych idealnych na zimne jesienne dni. Na spacery w końcówce roku potrzebnych jest zazwyczaj kilka par butów. Na cieplejsze dni w październiku wystarczą zwykłe dziecięce półbuty, jednak wyjście z domu po deszczu nie może odbyć się bez kaloszy. Skakanie i bieganie w kałużach to jedno z najmilszych wspomnień z dzieciństwa, dlatego warto pozwolić na to swoim dzieciakom. W kaloszach nie grozi im przemoczenie skarpetek, dlatego mogą to robić całkowicie bezpiecznie. W listopadzie i na początku grudnia najprawdopodobniej konieczne będą ocieplone buty lub kozaki. 

Kurtki i kamizelki dla dzieci  

Pediatrzy przestrzegają przed przegrzewaniem dzieci i odradzają ubieranie ich zbyt ciepło. Dlatego ubranie wierzchnie należy dobierać zawsze do pogody i temperatury. W chłodne, deszczowe dni, dziecko musi być chronione przed wiatrem i wodą, dlatego pełna kurtka z kapturem i powłoką przeciwdeszczową to must have. Z kolei jeśli dzień jest ciepły, a dziecko ma zamiar biegać i dużo się ruszać na przykład na placu zabaw, w zupełności powinien wystarczyć pikowany bezrękawnik i grubsza bluza. Z kolei pod koniec jesieni, kiedy temperatury spadają już poniżej zera i pojawia się śnieg, ciepła, puchowa kurteczka i sweter to jedyny możliwy zestaw na opuszczenie domu. Kurtek i odzieży wierzchniej powinno być w dziecięcej szafie kilka rodzajów, by zawsze móc dopasować odpowiednie okrycie.   

Fot.: michael podger/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*