Internet za granicą. Jak zapewnić sobie dostęp do sieci na wakacjach?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Dostęp do Internetu jest współcześnie praktycznie nieograniczony. Korzystasz z niego każdego dnia i z pewnością chcesz robić to także na wakacjach. Wybierając się w podróż, zadbaj o rozwiązania, dzięki którym zaoszczędzisz pieniądze i zapewnisz sobie dostęp do Sieci. Sprawdź, jak to zrobić.

Sprawdź, czy obejmuje Cię roaming

Roaming to usługa dla osób, które raz na jakiś czas opuszczają swój kraj, udając się tym samym do innego państwa z Unii Europejskiej. Oferta jest skierowana do użytkowników, którzy na przestrzeni całego roku mieszkają w swoim kraju, gdzie pracują i funkcjonują, a za granicę wyjeżdżają jedynie w celach służbowych czy turystycznych. Jeśli właśnie Ciebie dotyczy taka sytuacja, możesz się cieszyć, ponieważ za połączenia, wysyłanie SMS-ów i przesył danych zapłacisz dokładnie tyle, ile zazwyczaj.

Musisz pamiętać jednak o ograniczeniach, a mianowicie o limitowanym transferze danych. Wiele osób nawiązuje z operatorem umowę na określonych warunkach, które przewidują na przykład 5 GB danych na każdy miesiąc. Jeśli intensywnie korzystasz z Internetu, szybko wyczerpiesz zasoby i będziesz chcieć nadal łączyć się z siecią, konieczne stanie się wykupienie dodatkowych pakietów. Wiele przydatnych informacji o aktualnych ofertach operatorów znajdziesz w serwisie https://komorkomat.pl/.

Zakup karty lokalnego operatora

Jeśli wybierasz się do kraju, gdzie nie obowiązują unijne przepisy, musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami za korzystanie z Internetu. W wielu sytuacjach najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zakup karty miejscowego operatora i korzystanie z usług na tamtejszych warunkach. Metoda ta wiąże się z kilkoma czynnościami, które trzeba wykonać, ale dzięki niej uda Ci się zaoszczędzić. Tym bardziej jeśli o kwestii połączenia internetowego przypomniałeś sobie, będąc już u celu podróży.

WiFi w hotelu i miejscach publicznych

Kolejny sposób na zapewnienie sobie dostępu do Sieci to hotelowe czy restauracyjne WiFi. Współcześnie praktycznie wszędzie niezależnie od tego, czy wynajmiesz lokal od osoby prywatnej, czy zameldujesz się w pensjonacie, możesz liczyć na lokalny modem WiFi. Nie zawsze jednak zadowalająca okaże się prędkość transmisji danych, połączenie osłabiać może również duża liczba podłączonych urządzeń. Jednak aby sprawdzić podstawowe informacje czy przeglądnąć profile społecznościowe, darmowe WiFi powinno wystarczyć.

Jeśli chcesz skorzystać z WiFi poza miejscem pobytu, do wyboru masz wszelkiego rodzaju restauracje, stacje benzynowe czy bary. Wystarczy, że uruchomisz wyszukiwanie połączenia, a na ekranie ukażą Ci dostępne łącza, również te ogólnodostępne. Jeśli jednak nie musisz, nie nawiązuj połączenia, bo niesie to za sobą pewne ryzyko – nigdy nie wiesz, z jaką siecią się połączysz i co stanie się z Twoimi danymi.

Zagraniczne pakiety internetowe

Wielu operatorów proponuje klientom także dodatkowe usługi w postaci pakietów internetowych, które można dokupić w dobrej cenie do swojej oferty już po wykorzystaniu przysługującego w ramach umowy limitu. W zależności od potrzeb możesz znaleźć paczki 500 MB, 1 GB czy 2 GB. Wszystkie potrzebne informacje są dostępne na stronie operatorów, a aktywację najprostszych pakietów przeprowadzisz poprzez wpisanie kodu i wciśnięcie zielonej słuchawki. Oprócz tego wielu dostawców usług telefonicznych proponuje pakiety krajowe z przypisaną większą liczbą GB do wykorzystania za granicą w UE. Aktualne oferty Internetu na kartę w Polsce znajdziesz i porównasz pod adresem https://komorkomat.pl/na-karte/.

Zdjęcie główne: Omid Armin/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*