Pierwszy skok ze spadochronem. Co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Skoki ze spadochronem to obecnie bardzo popularna forma rozrywki. Decydują się na nie zarówno osoby młode, które poszukują nowych wrażeń oraz kochają ekstremalne przeżycia, jak i osoby starsze – dla nich skok ze spadochronem to szansa na zupełnie nowe emocje oraz odskocznia od codziennej rutyny. Bez względu na to, w jakim wieku jesteśmy, pierwszy skok wzbudza wiele emocji – od ekscytacji, po strach i obawy. Dla ich uspokojenia i pewności, że to dobra decyzja, warto dowiedzieć się, jak przebiega skok ze spadochronem i jakie warunki trzeba spełnić, aby móc wziąć w nim udział.

Przygotowanie do skoku. O czym należy pamiętać?

Skok ze spadochronem to bez wątpienia jego z największych wyzwań, jakie oferuje nam współczesny świat. To wspaniała przygoda, którą możemy potraktować zarówno jako jednorazową atrakcję, jak i jako wstęp do kolejnych skoków. W czasie skoku poczujemy niesamowite wrażenia w czasie swobodnego spadania, zobaczymy widoki, których nie uświadczyliśmy do tej pory w żadnym miejscu, a wszystkiemu temu będzie towarzyszył dreszczyk emocji nieporównywalny do niczego innego.

Skok spadochronowy to wspaniałe i co ważne, bezpieczne przeżycie. Jest realizowany w tandemie, co oznacza, że nie będziemy sami w przestworzach, lecz z wykwalifikowanym instruktorem, który zadba o nasze bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg skoku. Pierwszy skok oddawany jest zwykle z wysokości 3000 lub 4000 metrów i trwa ok. 10 min. Na realizację całej atrakcji należy poświęcić ok. 2-3 godzin, na które składa się dojazd na lotnisko, dopełnienie formalności i ubranie odpowiedniego stroju.

Fot.: elements.envato.com / Juan_Algar

W Polsce jest wiele miejsc, w których działają wyspecjalizowane firmy organizujące skoki ze spadochronem. Jednym z nich jest Bielsko-Biała – malowniczo położona w Beskidzie Śląskim miejscowość, która w czasie skoku oferuje fantastyczne widoki na górskie krajobrazy.

Kto może skoczyć ze spadochronem? Czy to dobry pomysł na prezent?

Skok ze spadochronem w Bielsko-Białej cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie każda osoba, która rozważa jego wykupienie, zdaje sobie jednak sprawę z tego, że nie jest to wyzwanie dla każdego. Zanim wsiądziemy do samolotu, musimy spełnić określone warunki, w tym przede wszystkim te wiekowe i zdrowotne.

W niesamowitą przygodę w przestworzach z Tandemy.pl może udać się każda osoba. W przypadku młodzieży, wymagana jest natomiast zgoda rodziców oraz odpowiedni wzrost (zazwyczaj trzeba mieć przynajmniej 130 cm wzrostu). Ważna jest także waga, którą narzucają wymagania producentów spadochronów. Maksymalna waga skoczka nie powinna być większa niż 100-120 kg.

Skok ze spadochronem jest jednym ze sportów ekstremalnych, co oznacza, że podczas jego wykonywania towarzyszyć nam mogą liczne emocje i doznania fizyczne. W związku z tym, przeciwskazaniem do skoku mogą być m. in. choroby serca, padaczka, choroby układu nerwowego, problemy oddechowe, a także niektóre zaburzenia psychiczne. Bezwzględnym wykluczeniem jest natomiast stan po spożyciu alkoholu. Jeśli mamy problemy zdrowotne i chcielibyśmy skoczyć ze spadochronem, warto skonsultować się z lekarzem – oceni on, czy w naszym przypadku skorzystanie z tej atrakcji jest możliwe.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / Grigory_bruev

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Tablica suchościeralna jako ekologiczne i praktyczne rozwiązanie do sali wykładowej
Tablica suchościeralna jako ekologiczne i praktyczne rozwiązanie do sali wykładowej
Makijaż ślubny – na jaki się zdecydować?
Makijaż ślubny – na jaki się zdecydować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*