Jak urządzić salon w niewielkim mieszkaniu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wreszcie doczekałeś się własnych czterech kątów, a teraz czas na zaprojektowanie i urządzenie Twojego nowego lokum? Sprawdź nasze rady dotyczące aranżacji salonu na niewielkim metrażu!

Wybierz styl pasujący do Twojego gustu

Najważniejszą rzeczą w Tworzeniu projektu mieszkania i każdego z pomieszczeń jest pamiętanie, że będziesz widzieć je codziennie przez kilka lat – aż do przeprowadzki lub remontu. Z tego powodu warto poświęcić czas na porządne przemyślenie swojego gustu i potrzeb, co pozwoli Ci na zaplanowanie każdego szczegółu z doskonałą dbałością. Co ważne, wcale nie musisz podążać za trendami i modą. Mieszkanie jest dla Ciebie i tylko Tobie ma się podobać – pamiętaj, że sezonowe hity i tak przeminą. 

Zadbaj też o to, by salon pasował aranżacyjnie do reszty mieszkania. Spójność stylu i wystroju jest ważna, ponieważ buduje wrażenie schludności pomieszczeń. Sprawia też, że łatwiej Ci się będzie w nich zaklimatyzować i poczuć bezpiecznie, a dodatkowo podkreśla charakter wystroju. Nie zapominaj przy tym, że do aranżacji nie należą wyłącznie meble i kolor ścian – równie ważne jest oświetlenie, podłogi, okna i drzwi. Po zaprojektowaniu mieszkania prawdopodobnie jako pierwszy odwiedzisz właśnie sklep z drzwiami i oknami. Już w tym momencie musisz wiedzieć, jakie kolory i tekstury będą pasować do Twojego apartamentu.

Postaw na jakość

Meble, których potrzebujesz do salonu, to przede wszystkim kanapa lub narożnik, fotel (albo dwa), stolik do kawy, regał albo kredens i szafka pod telewizor. A przynajmniej takie są najczęstsze wybory urządzających nowe mieszkania. Pamiętaj jednak, że meble, podobnie jak wystrój, muszą być dopasowane do Ciebie – jeśli nie oglądasz telewizora albo marzy Ci się raczej domowe kino z podwieszonym ekranem, koniecznie podążaj za tymi pomysłami! Przede wszystkim jednak – zadbaj o to, by Twoje meble przetrwały z Tobą lata w dobrym stanie. Możesz to zrobić, wybierając na przykład meble tapicerowane do salonu poznań, które nie tylko umożliwią Ci odświeżanie aranżacji, ale również sprawdzą się w długim użytkowaniu.

Zadbaj o szczegóły

Dodatki doskonale uzupełniają aranżację i podkreślają jej najważniejsze elementy. Zwróć na nie uwagę podczas projektowania mieszkania – chociaż wydają się nieistotne, mają niebagatelne znaczenie. Do salonu świetnie sprawdzą się na przykład zasłony na kółkach, które są nie tylko eleganckie, ale również praktyczne. Dobrym pomysłem będzie również umieszczenie na ścianach obrazów w wąskich, złotych ramach (o ile pasują do wystroju) czy stojących lamp z jasnymi abażurami i żarówkami emitującymi żółte światło. Te drobiazgi mogą ocieplić pomieszczenie i uczynić je bardziej przytulnym.

Zdj. główne: Kam Idris/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*