Jak wybrać zespół na wesele? Na to warto zwrócić uwagę

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednia oprawa muzyczna wesela to warunek ciepłego, romantycznego i niezapomnianego przyjęcia weselnego. Ale czym się kierować przy wyborze muzykantów na wesele? Jak znaleźć profesjonalny zespół? Podpowiadamy!

Styl muzyczny dominujący podczas wesela

Zespół weselny z reguły gotowy jest zagrać absolutnie wszystko – zgodnie z życzeniem klienta. Tym niemniej każdy posiada jakąś orientację i preferencje. Jeden z charyzmą wykonuje rockowe covery znanych melodii, drugi ma w swoim składzie wokalistkę o subtelnym głosie, która zaśpiewa gościom liryczne piosenki, trzeci znów bryluje w improwizacjach jazzowych.

Dlatego najpierw należy określić, jaką muzykę Ty i Twoja druga połówka chcecie usłyszeć na swojej uroczystości, a dopiero potem rozpocząć poszukiwania zespołu, który spełni Wasze oczekiwania. W takim układzie artyści będą pracować z dużym zaangażowaniem, dostarczając Wam i Waszym gościom niezwykłych wrażeń estetycznych.

Profesjonalizm zespołu

Wybierając zespół muzyczny na wesele, zwróćcie szczególną uwagę na jego doświadczenie. Muzyka to ciężka praca – tylko prawdziwi profesjonaliści będą w stanie grać bez ustanku przez kilka godzin. Posłuchaj razem z partnerem nagrań wybranego zespołu, zwróćcie uwagę, jak często występują w klubach. Im częściej kapela gra, tym lepiej wykonuje swoją pracę. Jeśli jest możliwość, znajdźcie czas na spotkanie z muzykami, idźcie na ich koncert, aby przekonać się, czy akurat ten zespół na wesele Wam odpowiada.

Kwestie techniczne

Aby zespół weselny mógł wykonywać utwory na żywo, bez podkładu muzycznego, potrzebny też będzie profesjonalny sprzęt. Znajdziecie go w wypożyczalni sprzętu nagłośnieniowego. Kwestiami technicznymi można oczywiście obarczyć samych muzyków. Wówczas należy się liczyć z wyższym kosztem wynajęcia kapeli.

I pierwszy, i drugi wariant ma swoje plusy i minusy. Jeśli muzycy przywiozą swój własny sprzęt, to jak już wspomnieliśmy, koszt ich usług wzrośnie dwukrotnie. Jednak para młoda może być pewna jakości dźwięku – koniec końców będą go zapewniać profesjonaliści. Jeśli natomiast Ty i Twój partner zdecydujecie się na wynajęcie sprzętu, to oczywiście koszty ulegną zmniejszeniu. Musicie jednak się zastanowić, czy warto narażać się na stres i niepewność związaną z działaniem wypożyczonego sprzętu.

Konferansjerka

Lekka i radosna atmosfera święta to zadanie wodzireja. Dobrze, gdy w zespole jest jedna osoba, która prowadzi konferansjerkę. To ona przeprowadza konkursy, podpowiada kto, co i jak ma mówić, elegancko i pięknie prezentuje gości i oczywiście – umiejętnie kieruje zespołem muzycznym. Dodatkowo konferansjer powinien naszkicować scenariusz przyjęcia, znać tradycje weselne i mieć przyjemną aparycję. Jednym słowem wodzirej musi być prawdziwym profesjonalistą, bo to on dyryguje przyjęciem weselnym. Upewnijcie się, że osoba, którą zatrudniacie do tego przedsięwzięcia, stanie na wysokości zadania.

I już na koniec: bądźcie czujni i ostrożni przy wyborze kapeli na wesele, a muzyka na żywo w wykonaniu profesjonalnych artystów zamieni Wasze święto w bajeczny wieczór. Życzymy szczęścia na nowej drodze życia.

Zdj. główne: Andreas Rønningen/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*