Jak zapakować pieniądze na prezent?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób nie wiedząc, jaki prezent podarować bliskiej osobie, decyduje się na wręczenie gotówki. Jednak problemem może okazać się jej zapakowanie. Jeśli planujesz obdarować bliską osobę właśnie taką formą podarunkową, a nie wiesz, jak najlepiej zapakować pieniądze, przeczytaj ten artykuł. 

Pieniądze w ramce na zdjęcia

Możesz zaskoczyć bliską osobę swoimi umiejętnościami projektowania: namaluj obraz, wyhaftuj coś ładnego, zrób zdjęcie. Do takiego dzieła sztuki dołóż jedynie swój prezent finansowy i gotowe! Jeśli wybierzesz głębszą ramkę do obrazu, uzyskasz dodatkowo miejsce na stworzenie efektu 3D za pomocą dopasowanych dodatków. Wskazówka: zanim zaczniesz, zastanów się, jak zaprezentujesz pieniądze, ponieważ Twoje dzieło powinno dobrze wyglądać zarówno z nimi, jak i bez nich.

Pieniądze w kolażu

Kolaż ze wspólnymi wspomnieniami to wspaniały prezent dla szczególnie dobrych przyjaciół. Uchwyć najpiękniejsze przeżycia za pomocą zdjęć, starych biletów i wspólnych powiedzeń, a na końcu udekoruj kolaż dwoma banknotami złożonymi w ciekawy sposób lub po prostu przyklejonymi.

W słoiku

Ten prezent jest łatwy do zaprojektowania i wygląda naprawdę świetnie. Zapakuj pieniądze wraz z innymi podarunkami i umieść wszystko w fikuśnym słoiku. Wszystko, czego potrzebujesz, to dodatki, takie jak świece, serpentyny czy brokat. Włóż wszystkie te rzeczy razem z pieniędzmi do ładnego słoika, np. po dżemie, i zaskocz bliską Ci osobę. Możesz też umieścić tam kartkę z życzeniami. Jeśli prezent ten ma wspomóc kogoś w udaniu się w wymarzoną podróż, możesz dodatkowo wsadzić do słoika np. patyczki do lodów przerobione na drogowskazy lub małe papierowe parasolki, które wkłada się do szklanki z drinkiem. Będzie to doskonały przedsmak wakacji na plaży. W ten sposób szybko stworzysz też idealny prezent na wesele.

Skrzynka z zamkiem na kod

Czy bliska Ci osoba, której planujesz wręczyć prezent, lubi niespodzianki i zagadki? Jeśli tak, wysil się na ciekawy pomysł, jakim będzie skrzynka z pieniędzmi zamknięta na kłódkę z kodem! Aby zdobyć gotówkę, dana osoba będzie musiała najpierw złamać kod. To, jak odbiorca odgadnie niezbędny do otwarcia prezentu ciąg liczb, zależy od Twojej kreatywności. Na przykład możesz zrobić z tego grę towarzyską lub dać puzzle z wydrukowanym kodem. 

W kopercie

Jednym z najbardziej popularnych i klasycznych sposobów pakowania pieniędzy na prezent jest schowanie ich do koperty. Możesz w tym celu samodzielnie stworzyć kopertę z kolorowych kartek papieru lub skorzystać z gotowych rozwiązań dostępnych w sklepach papierniczych. Na rynku znaleźć można także wiele gotowych zestawów z kopertą i kartką z życzeniami, dzięki czemu od razu będziesz mógł napisać osobiste życzenia dla bliskiej Ci osoby, której chcesz podarować pieniądze. Koperty są wygodną opcją, ponieważ łatwo można dołączyć je do innych prezentów lub wysłać pocztą np. z kwiatami. 

Fot. Karolina Grabopwska/Pexels

Coś dla miłośników roślin

Kolorowe kwiaty na stole prezentowym zawsze wyglądają świetnie. Możesz z łatwością urozmaicić taki bukiet lub małe drzewo własnoręcznie złożonymi kwiatami lub motylkami pieniężnymi. Do takiego prezentu także świetnie sprawdzi się bonus w postaci kartki prezentowej z życzeniami!

Kreatywnie zapakowane zastrzyki gotówki

Ta gra słowna to kreatywny pomysł na prezent, szczególnie dla lekarzy. Zwinięte w rulon banknoty wsuń do kupionych w aptece strzykawek i zaprezentuj je na pięknym kolażu lub w pudełku. Ta inspiracja jest również idealna jako prezent firmowy. 

W bombonierce!

Schowaj pieniądze w pustej bombonierce lub innym opakowaniu po ulubionych słodyczach lub przekąskach danej osoby. Będzie to w szczególności świetny pomysł na prezent, jeśli ma być on dla bliskiej Ci osoby lub dla dziecka. Pudełko po czekoladkach powinno zawierać kilka przegródek, do których włożysz pojedyncze banknoty. To miły prezent zarówno dla obdarowanej osoby, jak i dla osoby dającej podarunek, ponieważ musisz najpierw zjeść całą czekoladę! A to z pewnością dla niektórych będzie dodatkowym wielkim plusem. Zastąp czekoladki monetami lub małymi składanymi banknotami. Następnie ładnie zawiń pudełko w papier pakunkowy.

Fot. Diana Akhmetianova/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*