Prezent na wesele – co podarować młodej parze?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Prezent na wesele wielu osobom spędza sen z powiek. Zwłaszcza w przypadku, gdy z parą młodą mają raczej luźny kontakt i niewiele wiedzą na temat jej upodobań czy potrzeb. Jaki prezent na wesele zawsze okazuje się trafionym wyborem?

Wesele to szczególna uroczystość

Ślub i wesele to szczególna okazja zarówno dla Państwa Młodych, jak i gości towarzyszących im w tym szczególnym dniu. Biała suknia, piękne dekoracje, piękne fotografie – to wszystko kojarzy nam się nieodłącznie z uroczystością zaślubin. Jest jednak jeszcze jedna rzecz, bez której nie wyobrażamy sobie wesela. Są to prezenty i drobne upominki, które goście ofiarują Parze Młodej na początek ich wspólnej drogi. Wybór odpowiedniego upominku wielu osobom przysparza nie lada kłopotu. W końcu każdy chciałby, aby jego prezent był trafiony i przyniósł wiele radości obdarowanym. Jak tego dokonać?

Prezent na wesele: wyposażenie domowe zawsze na topie!

Ślub i wesele to początek nowej drogi. Choć obecnie wiele par mieszka ze sobą już przed uroczystością, to jednak dopiero po ślubie często decydują się na wspólny zakup mieszkania lub budowę domu. W takim wypadku potrzebne im będzie mnóstwo rzeczy związanych z wyposażeniem wspólnego gniazdka. Goście weselni mogą im w tym pomóc. Wybierając tego typu prezent, pamiętajmy jednak, że każdy ma inny gust. Dlatego warto wybierać rzeczy użytkowe, które nie mają cech mogących spowodować, że nie przypadną do gustu Parze Młodej. Dobrym wyborem będzie:

  • zestaw szkła – szkło jest neutralne, eleganckie, a co więcej: nigdy nie jest go zbyt wiele; w przypadku prezentu ślubnego doskonale sprawdzi się komplet kieliszków do wina lub szklanek do whisky; dobrym pomysłem może okazać się także elegancka karafka lub dekanter do wina;
  • garnki – dobrej jakości sprzęt kuchenny to podstawa w każdym domu; zestaw garnków będzie więc idealnym prezentem na nową drogę życia; przy zakupie tego typu upominku trzeba zwrócić uwagę, aby produkt był wysokiej jakości – najlepiej sprawdzą się garnki ze stali szlachetnej; łatwo pomylić je z aluminiowymi dlatego koniecznie doczytać należy etykietę lub dopytać sprzedawcę;
  • porcelana – to sprawdzony i zawsze pożądany prezent; zastawa wykonana ze szlachetnego materiału, jakim jest porcelana, będzie idealna na rodzinne spotkania, ale także może stanowić później pamiątkę przekazywaną w rodzinie.

Prezent na wesele niekoniecznie musi być rzeczowy!

Zmieniające się zwyczaje i stopniowe odchodzenie od tradycyjnych rozwiązań w kwestii prezentów ślubnych sprawia, że coraz częściej Państwo Młodzi otrzymują podarunki ekskluzywne, które nie mają formy rzeczowej. Takim podarunkiem może być np. voucher na pobyt w luksusowym hotelu ze spa lub innym ośrodku wypoczynkowym. W przypadku Młodej Pary jest to bardzo dobry prezent, który pozwala na zaplanowanie wspólnego wypoczynku po trudach związanych z planowaniem i organizacją uroczystości ślubnej.

Dobrym rozwiązaniem jest również sprezentowanie młodym biletów na koncert, na sztukę lub inne wydarzenie kulturalne. Tu jednak trzeba wykazać się już większą znajomością upodobań osób, którym robimy taki prezent, aby mieć stuprocentową pewność, że bilety sprawią prawdziwą przyjemność, a nie staną się tylko utrapieniem, którego trzeba się szybko pozbyć. 

Prezent na wesele – pieniądze najlepszym rozwiązaniem? Niekoniecznie!

Biorąc udział w weselach, da się zauważyć tendencję do zastępowania tradycyjnych prezentów weselnych kopertami z gotówką. Ale czy faktycznie plik banknotów to obecnie najbardziej pożądany prezent? Nie zawsze. Spójrzmy na to ze strony młodych. Może i faktycznie wręczone pieniądze mogą zainwestować według własnego uznania, jednak otrzymując prezent rzeczowy, dostają sygnał, że osoba, która go kupiła, zadała sobie trudu,  aby zorientować się w tym, czego im potrzeba, a następnie wyszukać rzecz, która ich usatysfakcjonuje. Pieniądze w tym układzie są zwyczajnym pójściem na łatwiznę.

Fot. Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*