Jaki sprzęt dla weterynarza na początek? Oto nasze typy!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jaki sprzęt dla weterynarza na początek? Oto nasze typy!

Alec Favale/unsplash.com

Inne

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ukończenie studiów weterynaryjnych wymaga wiele wysiłków, ale prowadzenie własnego gabinetu może dawać naprawdę wiele satysfakcji. Jeżeli myślisz o otworzeniu własnego punktu dla czworonożnych (i nie tylko) pacjentów, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Podpowiadamy w nim, jakie sprzęty są konieczne na sam początek działalności i doradzamy jak kupować, aby nie żałować.

  • Co kupić na początek do nowego gabinetu weterynaryjnego? Podpowiadamy!

Praca w zawodzie weterynarza nie jest możliwa bez odpowiedniego wyposażenia gabinetu. Sprzęt, który kupisz na sam początek, może posłużyć Ci przez wiele lat, ale będzie tak tylko wówczas, gdy zdecydujesz się na naprawdę wysoką jakość. Co jest konieczne do otworzenia własnego gabinetu dla zwierząt? W Polsce mówią na ten temat przepisy prawa, a dokładniej rozporządzenie o zakładach leczniczych dla zwierząt. Wyposażenie gabinetu weterynaryjnego skupia się przede wszystkim wokół:

  • stołu zabiegowego;
  • pojemników na odpady – również te typowo weterynaryjne;
  • stetoskopu;
  • lampy bakteriobójczej;
  • akcesoriów do przechowywania środków leczniczych dla przyszłych pacjentów czy też używanych w gabinecie środków jednorazowych itd.
  • Wyposażenie gabinetu: na co zwracać uwagę przy pierwszych zakupach?

Najważniejszym elementem wyposażenia gabinetu weterynaryjnego oraz Twoim podstawowym miejscem pracy jest stół zabiegowy. Warto zadbać o to, aby jakość wykonania tego sprzętu nie pozostawiała sobie nic do życzenia. Materiał, z jakiego będzie wykonany ten stół musi być solidny oraz odporny na działanie płynów dezynfekcyjnych, które będziesz przecież stosować kilka razy dziennie. Wysoką jakością powinny charakteryzować się tak naprawdę wszystkie ważne urządzenia, z jakich będziesz na co dzień korzystać, ponieważ tylko wtedy dadzą Ci one komfort pracy oraz zapewnią bezpieczeństwo dla Twoich podopiecznych.

  • Zakupy do gabinetu weterynaryjnego: na co jeszcze warto postawić?

Każdy weterynarz powinien posiadać również w swoim gabinecie autoklaw lub dobry sterylizator na suche powietrze. Jeżeli chcesz poddawać swoich przyszłych podopiecznych znieczuleniom ogólnym, koniecznie już teraz zamów wysokiej jakości sprzęt, dzięki któremu będziesz podawać lekarstwa dożylnie oraz zapewnij źródła światła bezcieniowego w gabinecie. Pamiętaj również, że nie wszyscy Twoi przyszli pacjenci będą mogli podróżować do gabinetu – planując wizyty domowe, wyposaż się również w akcesoria niezbędne do ich praktykowania. Chodzi tutaj przede wszystkim o przenośne akcesoria weterynaryjne i odpowiednie pojemniki na narzędzia i sprzęty, jakie będziesz przewozić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*