Jesienny urlop w lesie i nad wodą – co może się przydać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Choć jesień to koniec sezonu wakacyjnego, jest to bardzo ciekawy, a także urokliwy okres na urlop. Miejscowości górskie oraz mazurskie jeziora wyglądają niesamowicie w jesiennych barwach. Jest to widok, który poznać powinien każdy, przynajmniej raz w życiu. Warunki na jesiennym urlopie odbiegają jednak od tych, które panują w lipcu i sierpniu. Jak więc spakować się na taki wyjazd i co zabrać, żeby dobrze i bezpiecznie bawić się na urlopie w lesie lub nad wodą? Podpowiadamy!

Ubrania odpowiednie na każdą pogodę

Jesienna aura potrafi być kapryśna, jednego dnia temperatury mogą być całkiem wysokie i przyjemne, natomiast kolejny dzień może być już zimny i ulewny. Żeby w pełni móc korzystać z urlopu, bez względu na pogodę, a także, żeby po urlopie nie musieć toczyć walki z przeziębieniem, na wyjazd zabierz ze sobą ubrania dopasowane do każdej możliwej pogody. Zabierz zarówno krótkie spodenki, jak i kurtkę przeciwdeszczową i przeciwwiatrową oraz ciepły polar. Wieczory przy ognisku są wspaniałe, ale mogą okazać się też naprawdę chłodne. Na zimne noce w domku lub pod namiotem przyda się też odzież termoaktywna męska. Brak odpowiednich ubrań może naprawdę pokrzyżować plany na urlopie, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi wyjście na górski szlak lub łodzie kabinowe na wynajem. Bez dobrego stroju, nawet jeśli weźmiesz udział w takiej wędrówce czy rejsie, nie będzie to dla Ciebie przyjemność, a mało tego, taka przygoda może skończyć się chorobą do końca wyjazdu. 

Sprzęt campingowy

Jeśli wybierasz się na urlop pod namiotem w lesie lub nad jeziorem, prawdopodobieństwo tego teren ten będzie oświetlony, będzie na nim dostęp do prądu lub gazu, jest bardzo znikome. Pionierskie warunki na polu namiotowym to element uroku tej formy wypoczynku. Na pewno przyda Ci się zestaw do stworzenia kuchni polowej – butla z gazem, palnik oraz przyrządy i naczynia kuchenne. Poza tym, koniecznie musisz zabrać ze sobą latarkę, zasilaną na baterie lub na korbkę albo czołówka, która oświetli Ci drogę, ale nie zajmie rąk. Przydatne, zwłaszcza podczas nocnej wycieczki do toalety, mogą okazać się gogle noktowizyjne, dzięki którym mroki nocy nie będą Ci straszne nawet w zupełnie skąpanym w czerni lesie. Dodatkowo oczywiście przypominamy o takich niezbędnikach, jak karimata i śpiwór, termos na herbatę oraz scyzoryk. 

Plecak na górski szlak

Jeśli planujesz podczas urlopu pieszą wycieczkę w góry, koniecznie zabierz ze sobą plecak na bagaż podręczny. Powinien on być lekki i w miarę możliwości niewielki, choć pojemny. W takim plecaku powinny znaleźć się: kurtka przeciwdeszczowa, termos z ciepłą herbatą lub kawą oraz butelka termiczna z zimnym napojem (najlepiej wodą), kanapki na drogę – jeden pełny posiłek i kilka przekąsek. Najlepszy będzie suchy prowiant – ciasteczka, paluszki, krakersy, suchary, ale sprawdzą się również na przykład kabanosy. Nienajlepszym pomysłem są owoce – plecak górski służy podczas postojów za krzesełko, poduszkę, podpórkę, miękkie owoce mogłyby stworzyć prawdziwa katastrofę. 

Urlop pod namiotem w górach lub nad wodą to nieco mniej komfortowy, ale wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu. Wspomnienia z takiego wyjazdu zostają w pamięci na całe życie, a przyjaźnie zawarte w tym czasie są wyjątkowo szczere i trwałe. Przekonaj się na własnej skórze, że urlop na polu namiotowym to niepowtarzalne doświadczenie. 

Zdjęcie główne: Taryn Elliott/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*