Kiedy zacząć myśleć o świątecznych prezentach?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Święta to szczególny czas, który spędza się w gronie najbliższych. Dla wielu z nas jest to również jedyna okazja w trakcie całego roku do tego, by spotkać się z rodziną i nacieszyć się jej towarzystwem. Jest to również znakomity pretekst ku temu, by wręczyć bliskim świąteczne podarunki. Pytanie brzmi – kiedy należy zacząć szukać prezenty? Czy warto pomyśleć o tym już w listopadzie? A może lepiej zwlekać z ich zakupem do samego końca? 

Kiedy kupować prezenty świąteczne?

Z przeprowadzonych w 2019 r. badań serwisu Gumtree wynika, że ponad połowa Polaków na świąteczne zakupy wybiera się ze znacznym wyprzedzeniem. Jak się jednak okazuje, aż 53% z nas robi to zwykle na 2 tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia. Zaledwie 35% z nas zabiera się za to znacznie wcześniej – w listopadzie, a nawet i październiku. Którzy z nich mają rację? Ani jedni, ani drudzy nie są w błędzie – prawda jest jednak taka, że im wcześniej znajdziemy prezenty dla bliskich, tym większym spokojem nacieszymy się tuż przed Bożym Narodzeniem. Ponadto również warto wspomnieć, że na zakup niektórych upominków przed samymi Świętami może już być po prostu za późno… Doskonałym tego przykładem jest m.in. kalendarz adwentowy ze świątecznymi smakołykami, który wypada wręczyć bliskim przed nadejściem grudnia. Jak się jednak okazuje, kupienie prezentów już w listopadzie, niesie ze sobą znacznie więcej korzyści. Jakich?

Listopad miesiącem świątecznych zakupów

Przedświąteczne szaleństwo zakupowe zaczyna się wraz z końcem Wszystkich Świętych, kiedy ze sklepów znikają znicze i dekoracje halloweenowe. Wystarczy w tym okresie udać się do sklepu, a z pewnością naszym oczom ukażą się pierwsze ozdoby świąteczne. Czy warto jednak kupować prezenty tak wcześnie? Oczywiście, że tak! Wbrew pozorom niesie to ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim pozwoli nam to uniknąć przedświątecznej gorączki oraz paniki, z jaką tłumy ludzi będą miotać się po centrach handlowych tuż przed samymi Świętami. Na tym jednak jeszcze nie koniec. Listopad to miesiąc bardzo atrakcyjnych promocji, w trakcie których można upolować zniżki nawet do 80%! Wszystko za sprawą akcji takich jak: Black Friday (26 listopada 2021 r.) oraz Cyber Monday (29 listopada 2021 r.), które zaczynają się nawet w połowie miesiąca. Jest to zatem znakomita okazja do tego, by znaleźć wymarzone prezenty – i to w atrakcyjnych cenach. Na tym jednak jeszcze nie koniec zalet świątecznego shoppingu w listopadzie…

Nie tylko dla zniżek

Zakup upominków świątecznych w listopadzie wbrew pozorom zapewnia duży komfort psychiczny. Nie musisz bowiem kupować pod presją czasu – możesz wiec spokojnie rozważyć wszystkie możliwe opcje. Ponadto nie trzeba się także martwić tym, że wymarzony prezent dla bliskiej osoby niespodziewanie zniknie ze sprzedaży, co często zdarza się tuż przed samymi świętami. Dodatkowym argumentem za jest również czas dostawy, co jest niezmiernie ważne zwłaszcza w przypadku prezentów zamawianych online. Grudzień to bardzo gorący okres dla firm kurierskich, co niestety skutkuje opóźnieniami w dostawach. Ponadto wiele z paczek najzwyczajniej w świecie może się zagubić w drodze do adresata. Czy warto więc ryzykować tym, że na kolacji wigilijnej zjawisz się bez prezentów? A może tak, zamiast tego pomyśleć o tym, by zamówić je, zanim pół Polski rzuci się w wir zakupowego szaleństwa? Dzięki temu zaoszczędzisz sobie również nerwów, a ostatnie dni przed Wigilią poświęcisz świątecznym przygotowaniom oraz rodzinie.

Grudniowe szaleństwo zakupowe

Pierwsze tygodnie grudnia to istne wariactwo. W sklepach panują tłumy ludzi, którzy wynoszą z niego towar całymi półkami. Nie wspominając o reklamach świątecznych, od których ciągłego oglądania można mieć prawdziwy mętlik w głowie. Jeżeli więc chcesz uniknąć walki o ostatnią sztukę artykułu na prezent lub rozczarowania z powodu jego braku – pomyśl o tym, by wybrać się na zakupy wcześniej. Mowa tu oczywiście o listopadzie, a nie o godzinach wczesnoporannych. Tłumy ludzi poszukujących prezenty bożonarodzeniowe potrafią bowiem ustawiać się pod sklepami, jeszcze na kilka godzin przed ich otwarciem. Wszystko po to, by podarować bliskim coś wyjątkowego. Warto więc zrezygnować z udziału w tej gonitwie i udać się na zakupy już w listopadzie.

Fot.: materiały prasowe Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*