Rocznica ślubu to jedna z ważniejszych uroczystości, która powinna być właściwie celebrowana.
Dzień, w którym wspominasz chwilę, kiedy powiedziałaś lub powiedziałeś „tak” ukochanej osobie, jest świetną okazją, aby zaprosić najbliższych i wspólnie świętować tamten moment. Jeżeli w twojej głowie rodzi się pytanie, jak zorganizować takie przyjęcie we własnym domu, w poniższym tekście znajdziesz wiele ciekawych pomysłów, aby była to niezapomniana impreza.
Zanim zabierzesz się do planowania dekoracji, karty dań oraz innych atrakcji, zacznij od sprawdzenia, jak nazywa się zbliżająca się rocznica. Dzięki temu będzie można w ciekawy sposób przemycić właściwy motyw przy organizacji. Oto lista niektórych okrągłych rocznic ślubu:
Gdy postanowisz, aby świętować mijającą rocznicę w większym gronie, przygotuj notes, w którym zaczniesz spisywać wszystkie najważniejsze informacje, takie jak: lista gości, termin, menu, planowany tort oraz wszystkie ważne telefony i adresy. Co warto zaplanować najpierw? Może zainspirować cię poniższa lista.
Gdy zaplanujesz ją najpierw, będziesz wiedzieć, czy przyjęcie może odbyć się w domu, czy będzie potrzebna większa sala do wynajęcia.
Nierozerwalnie związane z listą gości – może to być twój dom lub wspomniana sala, jeżeli gości ma być dużo. Jeżeli rocznica wypada w ciepłe miesiące, świetnym miejscem na świętowanie rocznicy mogą być restauracje, które oferują wynajęcie stolików na zewnątrz. Przyjęcia na dworze potrafią być niezwykle klimatyczne.
Masz już listę gości i miejsce, czas na datę i pasujące do motywu przewodniego zaproszenia. Projektując zaproszenia można popuścić wodze fantazji. Organizujesz przyjęcie na rocznicę koronkową? Każde zaproszenie możesz przyozdobić fragmentem koronki. To pierwsza papierowa rocznica? Gratuluję! Ciekawym pomysłem będzie wykonanie zaproszenia z origami.
Chociaż rocznica to nie ślub, dobrze ułożony jadłospis na pewno sprawi, że będzie to niezapomniany dzień. A może właśnie zdecydujesz się na powtórzenie menu ślubnego, aby wspomnienia ożyły? Planując dania pamiętaj, aby zrobić wywiad wśród gości, czy ktoś ma nietolerancje pokarmowe lub preferuje dietę roślinną, aby później nie było przykrych niespodzianek.
Rocznice to czas, gdy spotykamy się, aby razem się pośmiać, wzruszyć czy potańczyć, dlatego najlepiej sprawdzi się lekkie jedzenie. W sieci znajdziesz mnóstwo firm kateringowych, które zawodowo zajmują się układaniem jadłospisów na takie uroczystości. Często najważniejszym elementem każdego rocznicowego menu jest tort. Ciekawą propozycją będzie wybranie takiego o podobnym smaku. Twój ślubny tort zawierał mleczną czekoladę? Może „rocznicowym” tortem stanie się ten z mlecznej i gorzkiej czekolady?
Aby całość wykończyć odpowiednim akcentem, który wyróżni twoje przyjęcie, postaw na elementy dekoracyjne, które będą się kojarzyć gościom z Tobą i twoim partnerem. Panna młoda do ślubu szła z bukietem różowych peonii? Przemyć kilka wazonów z takimi kwiatami na stoły. Zwróć uwagę, aby serwetki były w tym samym lub zbliżonym do kwiatów odcieniu.
Klimat tworzy też przede wszystkim oświetlenie – świece, lampki dekoracyjne do wnętrz i na zewnątrz – to wszystko sprawi, że stworzysz niesamowity nastrój. Pilnuj, aby przez wszystkie dekoracje przewijał się ten sam motyw kolorystyczny tak, aby nic ze sobą się nie gryzło a tworzyło całość.
Aby goście mieli co wspominać, zadbaj o muzykę w tle lub to tańczenia. Odśwież wspomnienia i wpleć do playlisty utwory, które były na twoim weselu. Przeznacz kilkanaście minut na wspólny pokaz zdjęć ze ślubu i zabawy. Możesz też zaplanować kilka zabaw integracyjnych – w końcu rocznica to czas, aby spotkać się po latach i spędzić wspólnie czas!
Fot. rovenimages.com/Pexels