Jak spędzić rocznicę ślubu? 9 oryginalnych pomysłów

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Czas mija tak szybko, gdy dobrze się bawisz… lub dzielisz życie z osobą, którą kochasz. Każdego roku łapiesz się na tym, że rocznica ślubu przychodzi tak znienacka. Efekt? Ty i Twoja druga połówka znowu wychodzicie zjeść wspólną kolację.

Czy to Wasza pierwsza, czy piętnasta rocznica ważne, by świętować ją ze stylem. To oznacza, że warto by za każdym razem zrobić coś innego, niekoniecznie wydając fortunę. Oto 9 oryginalnych pomysłów na to, jak spędzić rocznicę ślubu bez wydawania dużych pieniędzy.

Ugotujcie coś, co jedliście na weselu

Trudno w pełni odtworzyć dzień, w którym wstąpiliście w związek małżeński, ale z pewnością możecie odtworzyć kilka dań, którymi raczyliście się na weselu. A zatem przed udaniem się na zakupy zdecydujcie, co chcecie ugotować i wyczarujcie Wasze romantyczne dania.

Udekorujcie stół w jadalni, postawcie na nim kwiaty. Sprawcie, by ta chwila była naprawdę doniosła.

Udajcie się w miejsce Waszej pierwszej randki

Gdzie odbyła się Wasza pierwsza randka? W barze szybkiej obsługi czy wykwintnej włoskiej restauracji? Jakiekolwiek by to miejsce nie było, wróćcie tam i spędźcie piękny wieczór, oddając się wspomnieniom.

Fot. Asad Photo Maledives/Pexels

Zróbcie sobie sesję zdjęciową

Może trąci to próżnością, ale w końcu wszyscy to dzisiaj robią! Nieważne, czy zorganizujecie sobie własną sesję zdjęciową w domu, czy skorzystacie z usług profesjonalisty. Pamiętajcie tylko o szerokim uśmiechu… i żadnych dąsów!

Możecie rozesłać te zdjęcia znajomym i rodzinie lub stworzyć własny album ze zdjęciami z rocznicy ślubu.

Stwórz własną składankę

Możesz utworzyć album z kompilacją utworów, które są dla Was obojga symboliczne, i podarować go swojej drugiej połówce na rocznicę ślubu. To bardzo osobisty prezent, a jednocześnie niewiele kosztuje. Ma tę zaletę, że przetrwa lata. Takiej płyty można słuchać w czasie pracy lub wtedy, gdy jesteście od siebie daleko.

Zarezerwujcie podróż

Jeśli jesteście gotowi na podjęcie w tym roku większego trudu, zaplanujcie sobie weekend we dwoje. Czy to będzie miasto w Polsce, czy za granicą, taki prezent z pewnością ucieszy Was oboje i oderwie od rutyny. Świetnym pomysłem będzie rezerwacja masażu dla dwojga w SPA – nie tylko odpoczniecie, ale też spędzicie czas razem w niekonwencjonalny sposób.

Obejrzyjcie nagranie ślubu

Każdy z nas ma nieco żenujące nagranie ślubu, na którym „wstawieni” rodzice zachowują się jak wariaci. Ale jednak to był najpiękniejszy dzień w Waszym życiu.

Zetrzyjcie więc z niego kurz i obejrzycie na nowo. Nalejcie sobie czerwonego wina i umośćcie się wygodnie na kanapie. To doskonały sposób na to, by przypomnieć sobie dzień, w którym złożyliście przysięgę małżeńską i wyznaliście sobie dozgonną miłość.

Spędźcie drugą noc poślubną

Jeśli to okrągła rocznica, nic nie stoi na przeszkodzie, by sprezentować sobie drugą noc poślubną.

Możecie udać się do hotelu, w którym już byliście, lub zrobić coś zupełnie nowego. Upewnijcie się tylko, czy w pokoju hotelowym będzie szampan z lodem i jakieś smakołyki.

Odnówcie przysięgę małżeńską

Brzmi to szalenie? Tymczasem wszyscy celebryci tak teraz robią! Możecie odnowić przysięgę w tym samym miejscu, w którym złożyliście ją po raz pierwszy, i uwznioślić ten moment, zapraszając Wasze dzieci.

Po prostu spędźcie ten czas razem

Spędzenie wspólnego czasu wcale nie jest takie proste, jakby się mogło zdawać. Przy natłoku zajęć trudno wygospodarować czas dla Was dwojga jako pary. Na co dzień spychamy relacje małżeńskie na drugi plan, zajmując się dziećmi, rodzicami i domem.

Mając to na uwadze, czy nie lepiej zaplanować, że ten dzień spędzicie tylko we dwoje? Wynajmijcie opiekunkę do dziecka na cały dzień i skorzystajcie z tych paru chwil wolnych od rozterek dnia codziennego.

Cokolwiek będziecie robić, bawcie się dobrze i koniecznie wyznajcie sobie miłość. Jest tylko jeden taki dzień w roku!

Fot. Joanna Nix-Walkup/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*