O czym powinni pamiętać rodzice przy organizacji przyjęcia komunijnego?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przyjęcie komunijne to ogromne przeżycie zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Warto przy tym zorganizować je tak, by pozostało miłym wspomnieniem także dla obecnych gości. Wszystko skupia się na dobrej organizacji i planowaniu. Nie potrzeba bowiem dużego nakładu pieniędzy, by wystawić udane przyjęcie. 

Oprócz wyboru odpowiedniego stroju dla chłopca, jak garnitur lub zastanawianiem się, jakie dzianiny sukienkowe wybrać dla dziewczynki, by wyglądała ona stosownie do okazji, ważnym czynnikiem jest dobór miejsca przyjęcia i ogólna organizacja, w której skład wchodzi np. jadłospis lub rozrywka.

Kobieta, chcąca wyglądać w trakcie przyjęcia schludnie i elegancko, powinna dobrać odpowiedni strój, np. suknię, które oferowane są przez sklepy internetowe takie, jak między innymi Navona.

Miejsce przyjęcia

Ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji, gdzie zorganizować uroczystość, będzie liczba obecnych gości. Lokal nie powinien być zbyt mały, co doprowadzi do irytacji gości i gospodarzy, lub wręcz nazbyt duży, gdzie impreza może wydawać się bezduszna i pozbawiona atmosfery.

Kolejnym czynnikiem, o którym należy pamiętać, jest liczba zaproszonych dzieci, które będą potrzebowały przestrzeni do zabawy. A jeśli o zapraszaniu mowa, to pomyśl o wysłaniu oryginalnych zaproszeń na Pierwszą Komunię Świętą. Możesz je nabyć w sklepach stacjonarnych lub tych internetowych, jak sklep QUO VADIS, którego oferta dostępna jest na stronie https://quovadis.sklep.pl/pierwsza-komunia/zaproszenia-na-i-komunie.

Ważne jest, aby na wczesnym etapie zdecydować, czy impreza ma odbywać się na zewnątrz, czy w pomieszczeniu. Biorąc pod uwagę majową pogodę, można by odważnie zorganizować uroczystość na zewnątrz, bez planu na wypadek deszczu. Jeśli zdecydujesz się zaplanować imprezę plenerową, koniecznie musisz mieć zadaszony obszar na wypadek opadów deszczu lub alternatywnie zorganizować imprezę w taki sposób, aby wszystkie elementy można było łatwo przenieść do pomieszczenia w ostatniej chwili.

Jedzenie nie tylko dla dorosłych

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zorganizować uroczystość w restauracji bądź hotelu, czy w domu, gdzie zapewniasz posiłek w formie bufetu, zdecydowanie zalecane jest przygotowanie słodkiego bufetu. Stworzy to nie tylko ucztę dla oczu, ale z pewnością zachwyci nawet najstarszych. Bufet ten można stworzyć z najwyższą elegancją, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się go udekorować za pomocą określonej kolorystyki, balony, chorągiewki oraz różnorodne słodycze i wypieki – najważniejsze to estetyka i różnorodność smakołyków. Mogą to być między innymi: babeczki, zdobione ciasteczka,spersonalizowane czekoladki, tort komunijny.

Fot.Tobias C.Wahl/Pixabay

Unikalne pomysły = oryginalność i wyjątkowość

Bardzo fajnym pomysłem jest przygotowanie przez Twoje dziecko przemówienia z podziękowaniami dla gości za udział w uroczystości oraz indywidualne podziękowania dla poszczególnych osób. Jeśli jest to coś, z czym dziecko czuje się nieswojo, rodzic/opiekun może je przeczytać razem z dzieckiem lub przekazać gościom przy wyjeździe kopie przemówienia.

Kolejnym cudownym pomysłem jest pozostawienie księgi gości pod drzwiami lokalu, aby ci mogli napisać dla dziecka miłe słowa i najlepsze życzenia na przyszłość. To byłoby coś, na co dziecko mogłoby spojrzeć, gdy dorasta lub, kiedy będzie chciało powspominać w dorosłym życiu. Będzie to z pewnością niesamowita pamiątka.

Również spersonalizowane upominki dla każdego gościa są uroczym prezentem i mogą zawierać coś, co dziecko zrobiło samo, np. odbitka odręczna z datą, zdjęcie w ramce, domowe babeczki czy spersonalizowana zakładka do książki. Możliwości jest tu naprawdę nieskończenie wiele i jest to świetny zamysł, by dziecko komunijne miało pełną kontrolę nad tym, co chciałoby wyświadczyć gościom jako przysługę lub wręczyć jako upominek. To da dziecku poczucie ważności i jest czymś, o czym na pewno będzie pamiętało w przyszłości.

Zabawy i atrakcje

Jest to kluczowy element każdej imprezy i ma wpływ na przekształcenie uroczystości z przyjęcia obiadowego w zabawny i niezapomniany dzień .  Stworzenie atrakcji, które są zabawą dla dorosłych i dzieci, wymaga wyobraźni, jednak z pewnością sprawi, że przyjęcie będzie ogromnym sukcesem i niezapomnianym przeżyciem.

Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych wskazówek, których powinieneś przestrzegać podczas planowania: 

  1. Nie planuj zajęć dla dzieci, które wymagają dużego nadzoru osoby dorosłej.
  2. Gry i zabawy obejmują zabawki/zajęcia dla wszystkich grup wiekowych, w których wiele dzieci może bawić się razem w tym samym czasie.
  3. Zabierz wszystkie zabawki z wnętrza na zewnątrz, ponieważ stare zabawki do domu nieuchronnie nabiorą zupełnie nowego życia, gdy zostaną przedstawione przyjaciołom Twojego dziecka.
  4. Unikaj bałaganu.

Fot. markus roider/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*