Na co zwrócić uwagę, szukając sali na komunię?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsza komunia jest szczególnym wydarzeniem – po długim okresie starannych przygotowań Twoje dziecko przyjmuje swoją pierwszą Eucharystię. Coraz częściej zwieńczeniem kościelnej ceremonii jest przyjęcie organizowane w restauracji lub sali bankietowej. Zobacz, czym się kierować przy jej wyborze!

Znalezienie idealnej sali na przyjęcie z okazji pierwszej komunii Twojego dziecka wymaga dokładnego planu działań. Zacznij od zdefiniowania kryteriów poszukiwań: daty i miejsca wydarzenia, jego formatu, liczby zaproszonych gości, a także – co ważne – budżetu, w którym chcesz się zmieścić. 

Kiedy rozpocząć poszukiwania?

Jak najwcześniej. Gdy tylko poznasz termin komunii, zacznij szukać miejsca na przyjęcie. Wynajęcie przyzwoitej sali w komunijnym sezonie (maj–czerwiec) wymaga od Ciebie podjęcia energicznych kroków. W niektórych lokalach zaczyna brakować terminów już na początku roku. Jeśli więc zależy Ci na konkretnym miejscu, nie zwlekaj i zorientuj się w kwestii jego dostępności.

Gdzie szukać lokalu?

Pierwszą rzeczą, nad którą należy się zastanowić, jest miejsce uroczystości. Nie zawsze udaje się znaleźć salę w bliskim sąsiedztwie kościoła. W związku z tym wyłania się pytanie, czy goście będą mieli możliwość łatwego dojazdu? Jeśli podróż komunikacją miejską nie jest zbyt skomplikowana, można rozważyć taką opcję. Jeśli jednak tak nie jest, może warto zorganizować transport? Generalnie im większa odległość lokalu od kościoła, tym więcej kosztów i komplikacji związanych z organizacją przyjęcia. Nie powinno Cię to jednak odstraszać, jeśli w grę wchodzi klimatyczne miejsce oferujące smaczne jedzenie.

Sala komunijna – na co zwrócić uwagę?

Lokal, w którym ma się odbywać uroczyste przyjęcie, powinien być przestronny i odpowiednio zaaranżowany. Zwykle osoba przyjmująca zamówienie proponuje udekorowanie sali. Ustal, czy elementy wystroju są wliczone w cenę wynajmu sali, czy trzeba za nie dopłacić. Samodzielne dekorowanie lokalu to pracochłonne zajęcie. Warto więc powierzyć je fachowcom, którzy chętnie uwzględnią upodobania klienta.

Jeśli to możliwe, wybierz lokal oddalony od hałaśliwych ulic miasta. Chcesz, by Twoja pociecha wspominała ten dzień z uśmiechem na ustach? Pomyśl o przyjęciu komunijnym w jakimś zielonym, cichym i ustronnym miejscu. Taka sceneria będzie też świetnym miejscem do przeprowadzenia komunijnej sesji zdjęciowej, jeśli bierzesz ją pod uwagę. 

Menu na komunię

Planując przyjęcie komunijne w sali bankietowej czy restauracji, zwróć uwagę na rodzaj i ilość serwowanych potraw. Omawiając listę dań z szefem kuchni, uwzględnij opcje dla gości, którzy nie jedzą mięsa lub cierpią na nietolerancje pokarmowe. Alergie są dziś coraz częstszą przypadłością, dlatego poproś zaproszonych gości, by Cię o nich odpowiednio wcześnie poinformowali. To szczególnie ważne w przypadku dzieci. Zachowaj czujność, żeby mieć pewność, że żadne z nich nie ma kontaktu z groźnym dla nich pokarmem.

Obsługa przyjęcia

Przyjęcie komunijne w pięknym, przestronnym lokalu to nie wszystko. Ważna jest jeszcze profesjonalna obsługa, która zadba o wygodę Twoich gości. Już na etapie zamawiania sali przyjrzyj się osobie odpowiedzialnej za organizację przyjęcia. Czy odpowiada wyczerpująco na pytania i czy jest otwarta na Twoje pomysły? Kluczem jest dobra komunikacja. Bez niej nawet najbardziej wykwintny lokal może okazać się fiaskiem.

Zdj. główne: Hannah Busing/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*