Prezent na Komunię – Co może podarować rodzic chrzestny?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsza Komunia Święta to nie tylko przeżycie duchowe, ale i rodzinna uroczystość. Przyjęło się, że towarzyszy mu obdarowywanie dziecka prezentami. Wcale nie musi być to koperta z pieniędzmi. Oto kilka propozycji.

Dobry prezent na Komunię

Przede wszystkim warto przyjąć zasadę, że najważniejsze nie są setki złotych, które przeznaczymy na zakupienie prezentu, ale intencja obdarowania nim naszego chrześniaka. Przyjęło się, że tego rodzaju podarunki z reguły są dość okazałe i drogie. Nie oznacza to jednak, że mamy w związku z tym rujnować swój budżet. Oczywiście jeśli możemy przeznaczyć duże środki, to bardzo dobrze, ale nie jest to jakiś wymóg.

Co zrobić, gdy nie mamy pomysłu na prezent?

Oczywiście zawsze dobrym wyjściem będzie zasięgnięcie opinii rodziców chrześniaka. Mogą oni mieć jakieś specyficzne podejście do obdarowywania ich dziecka, które trzeba uszanować. Z pewnością wiedzą, co mogłoby sprawić największą radość ich dziecku.

Drogie prezenty: elektronika

Żyjemy w czasach, w których już niewielkie dzieci świetnie poruszają się po cyfrowym świecie. Technologia służy im nie tylko do zabawy, ale pozwala im również rozwijać się intelektualnie. Często jako prezenty komunijne wymienia się:

  • laptopy,
  • tablety,
  • smartfony,
  • konsole do gier,
  • aparaty fotograficzne.

Za taki sprzęt przyjdzie nam oczywiście sporo zapłacić, ale nie tylko to może być problemem. Zakup właśnie takiego sprzętu powinniśmy skonsultować z rodzicami. Nie każdy chce, aby jego dzieci od początku spędzały wiele czasu w świecie wirtualnym. Najlepiej więc porozmawiały z mamą i tatą dziecka, żebyśmy nie musieli zwracać prezentu.

Czy rower wciąż jest dobrym prezentem na Komunię?

Wiele osób, których Komunia przypadła na lata 90., skrycie marzyło o tym, aby wśród komunijnych prezentów znalazł się nowy rower. Czasy się zmieniły i z pewnością marzenie o własnym jednośladzie nie jest już tak silne, ale wciąż jego zakup może być dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o prezent od chrzestnej lub chrzestnego. Warto oczywiście o model, który posłuży przez dłuższy czas tak w kwestii wzrostu dziecka, jak i trwałości produktu. Do wyboru mamy rowery górskie lub rowery miejskie; w kwestii wyboru jednej spośród tych opcji najlepiej oprzeć się na preferencjach samego chrześniaka. Trzeba też wybierać pomiędzy modelami dla dorosłych i tymi o designie bardziej nastawionym na dzieci.

Mniej typowe pomysły: kursy wspierające rozwój dziecka

Przy dużym budżecie i w porozumieniu z rodzicami dziecka możemy w świetny sposób zadbać o jego rozwój, poprzez wsparcie go specjalistycznymi kursami. Musimy jednak wiedzieć, czym interesuje się dziecko. Możemy w ten sposób rozbudzić jego pasje i zainteresowania. Dobre pomysły to:

  • kurs językowy,
  • kurs fotografii,
  • kurs programowania,
  • kurs tańca,
  • opłacenie szkoły sztuk walki.

Mniej kosztowne prezenty na Komunię

Nawet przy bardziej okrojonym budżecie na prezent komunijny nie musimy wypaść źle. Zawsze można postawić na nieco mniej kosztowne gadżety elektroniczne lub sprzęt sportowy. Z Komunią kojarzy się także nieco mniej kosztowna biżuteria, która zwłaszcza w przypadku dziewczynek może się później stać wspaniałą pamiątką. Bardzo cenne jest też postawienie na personalizację prezentu, chociażby poprzez grawerowanie. Chłopcu można podarować krzyżyk z ozdobnym łańcuszkiem. Komunijną klasyką jest też ciekawy zegarek. Na rynku dostępna jest oczywiście duża różnorodność modeli, często eleganckich lub wyposażonych w rozmaite gadżety, które kupimy niekoniecznie w wysokich cenach. 

Fot. Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*