Dziś rusza Forum Młodych 2020!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Inicjatywa Europejskiego Centrum Solidarności wiele zyskała dzięki pandemicznym warunkom i rozwija formułę z jednodniowego panelu dyskusyjnego na trzydniowy festiwal rozmów i spotkań!

Forum Młodych to projekt stworzony przez Gdański ECS oraz uczniów szkół średnich z całego Trójmiasta. Tradycyjnie corocznym elementem projektu było przeprowadzenie jednodniowej konferencji, podczas której uczestnicy mogli skorzystać z doświadczenia znanych polityków, dziennikarzy, aktywistów czy ludzi kultury. W związku z pandemicznymi obostrzeniami organizatorzy nie tylko postanowili o przeniesieniu konferencji do internetu, ale także wydłużeniu jej o dodatkowe dwa dni. Dzięki temu uczniowie każdego dnia po lekcjach będą mogli ze swoich domów uczestniczyć w jednym z najpopularniejszych festiwali dla młodych, ambitnych aktywistów. Tegoroczna edycja Forum Młodych odbywa się pod hasłem „MŁODZI I POLITYKA” i będzie dotyczyć uczestnictwa młodych obywateli w życiu publicznym. Temat konferencji, jak co roku został wybrany przez samych uczestników, to młodzież decydowała, o czym chce rozmawiać.

Program Forum Młodych 2020

Na konferencje zostali zaproszeni znani aktywiści społeczni, specjaliści z zakresu HR, eksperci PR, publicyści i politycy. Wszystkie spotkania odbywają się on-line i będą transmitowane na Facebooku Europejskiego Centrum Kultury. Niektóre z zaplanowanych wydarzeń mają charakter zamknięty i obowiązuje na nie lista zapisanych wcześniej uczestników. Jednym z takich wydarzeń są warsztaty on-line „JA – AKTYWISTKA, JA – AKTYWISTA. WARSZTATY DLA TYCH, KTÓRZY CHCĄ ZMIENIĆ ŚWIAT”. W programie Forum Młodych 2020 znalazły się również spotkania między innymi z Szymonem Hołownią – kandydatem na Prezydenta RP w tegorocznych wyborach, Mają Staśko – krytyczką literacką i publicystką, Julią Landowską – współorganizatorką Strajku Kobiet w Gdańsku oraz Juho Nikko – europeistką i młodzieżową aktywistka z Finlandii. Tegoroczna edycja programu poruszy tematy z zakresu aktywności młodzieży w życiu publicznym w Polsce, relacji Kościoła i społeczeństwa, tożsamości politycznej i przynależności narodowej, wolności, swobody wypowiedzi oraz robotyki. Szczegółowy program spotkań podczas Forum Młodych 2020 można znaleźć na głównej stronie ECS.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*