Najlepsze filmy familijne. Co warto wspólnie obejrzeć?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór filmu nie jest łatwym zadaniem, nawet jeśli planujesz oglądać go sam. Zatem jeśli planujesz filmowy wieczór z całą rodziną w tym artykule zebraliśmy kilka ciekawych propozycji filmowych, które spodobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Żaden z przedstawionych przez nas filmów familijnych nie jest nudny! 

Harry Potter i kamień filozoficzny (2001)

Wprowadzenie dzieci w świat Harry’ego Pottera będzie niezłą zabawą. Film ten w szczególności pokochają najmłodsi, którzy fascynują się magią, odległymi krainami, zaczarowanymi stworzeniami i czarownicami. Harry Potter to osierocony chłopiec wychowujący się w domu swojej ciotki. Mieszka w komórce pod schodami i nie jest zbyt dobrze traktowany wujostwo i kuzyna. Pewnego dnia pojawia się tajemniczy list informujący Harry’ego, że jest czarodziejem i zostaje przyjęty do Hogwartu – Szkoły Magii i Czarodziejstwa. O tym filmie nie trzeba pisać nic więcej, każde dziecko, jak i dorosły powinien go po prostu obejrzeć!

Movieclips Classic Trailers – Harry Potter and the Sorcerer’s Stone (2001) Official Trailer

Toy Story (1995)

Czy kiedykolwiek powstał lepszy film familijny niż Toy Story? Dla przypomnienia to opowieść o przyjaźni zabawek, które chcą uchronić się przed straszną wyprzedażą garażową. Przywódca ekipy, kowboj imieniem Woody (któremu głosu użyczył Tom Hanks) stawia sobie za cel utrzymanie wszystkich zabawek razem. Włącz ten film, jeśli chcesz pokazać swoim dzieciom pozytywne wzorce do naśladowania i przesłanie przyjacielskości. Bajka ta w wyjątkowy sposób porusza wyobraźnię, pełna jest ciekawej akcji i dostosowana jest zarówno dla maluchów, jak i dla większych dzieci. Dorośli też potrafią się świetnie bawić, oglądając tego klasyka. 

Movieclips Classic Trailers – Toy Story (1995) Trailer

Czarnoksiężnik z krainy Oz (1939)

Ekscytujący, wciągający, pobudzający wyobraźnię: taki właśnie jest film o Czarnoksiężniku z krainy Oz. Ta pozycja to prawdziwy klasyk wśród rodzinnych filmów. Tornado porywa Dorothy Gale i jej psa Toto, w efekcie czego z Kansas trafiają do kolorowej krainy Oz. Bohaterowie spotykają tam dobrą wiedźmę, złą wiedźmę i trzech nowych przyjaciół. Razem wyruszają w pełną przygód podróż, aby odnaleźć tajemniczego czarodzieja, który pozwoli Dorothy i Toto wrócić do domu w Kansas. Film ten zawiera wiele ukrytych znaczeń i ma piękne przesłanie, co sprawia, że jest to świetny wybór dla dzieci.

Movieclips Trailers – The Wizard Of Oz IMAX 3D Official Trailer

Złap mnie, jeśli potrafisz (2002)

Jeśli szukasz przygody kryminalnej, która będzie odpowiednia także dla dojrzałych dzieci i nastolatków, wybierz „Złap mnie, jeśli potrafisz”. Film ten opowiada o człowieku, który wielokrotnie przechytrza policję, udaje kogoś, kim nie jest, i udaje mu się osiągnąć sukces. Za bohaterem ciągnie się jednak szereg konsekwencji, które musi ponieść przez podejmowane wybory i oszustwa. Jest to klasyk kina, którym można się zachwycać bez końca. Film ten pokochają zarówno starsze dzieci, jak i dorośli, którzy jeszcze nie mieli okazji go obejrzeć.  

Movieclips Classic Trailers – Catch Me if You Can (2002) Trailer

Nie wierzcie bliźniaczkom (1998)

Nawet jeśli widziałeś już ten film wystarczająco dużo razy i znasz go na pamięć, pozycja ta bawi za każdym razem tak samo! Komedia ta przenosi widzów do letniego obozu pełnego rywalizacji i więzi między rodzeństwem. Ujrzeć można migawki z Londynu i z San Francisco. Lindsay Lohan, Dennis Quaid, Natasha Richardson i pies Sammy zabiorą Was w niezwykłą przygodę, która rozbawi całą rodzinę. 

Movieclips Classic Trailers – The Parent Trap (1998) Trailer

Vaiana: Skarb oceanu (2016)

W komplecie ze świetną muzyką twórcy tej bajki wykreowali animację pełną odważnych postaci, poruszających momentów i inspirujących motywów nawiązujących do żywiołów i natury. To jeden z najlepszych filmów animowanych ostatnich lat. Przedstawia historię polinezyjskiej księżniczki, która ma misję uratowania swojej społeczności.

DisneyFilmy – Vaiana: skarb oceanu – polski zwiastun 

W głowie się nie mieści (2015)

Wyobraź sobie, że wszystkie twoje emocje są w rzeczywistości małymi postaciami, które żyją w Twojej głowie. Właśnie taki obraz przedstawia „W głowie się nie mieści”. Film ten opowiada także o zmianach w życiu, o radzeniu sobie z uczuciami i uczeniu się, jak odzyskać nad nimi kontrolę. Wszystko to okraszone zostało humorystycznymi dialogami wygłaszanymi przez gwiazdorską obsadę (Amy Poehler, Phyllis Smith, Bill Hader, Lewis Black).

DisneyFilmy – W głowie się nie mieści – polski zwiastun

Fot. freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*