„Rodzina kinomaniaków” – bezpłatne seanse filmowe bez barier

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szukacie pomysłu na spędzenie zimowego popołudnia w rodzinnym gronie? Na wszystkich kinomaniaków czekają znakomite filmy, a wszystko to bez wychodzenia z domu w formule online.

„Rodzina kinomaniaków” to inicjatywa warszawskiej Fundacji Kultury bez barier, której celem jest organizacja rodzinnych pokazów filmowych, w tym dla osób z niepełnosprawnościami narządu wzroku i słuchu. Z myślą o nich wszystkie projekcje będą zapewniały napisy, tłumaczenie na język migowy oraz audiodeskrypcję.

Do tej pory pokazy odbywały się w formie stacjonarnej, jednak ze względu na pandemię w tym roku działania zostały przeniesione do Internetu. W ramach „Rodziny Kinomaniaków” będzie można obejrzeć bezpłatnie aż 13 znakomitych filmów, które zostaną udostępnione na platformie mojeekino.pl. Na wszystkie projekcje obowiązuje wcześniejsza rezerwacja przez formularz. Po zgłoszeniu każdy z uczestników otrzyma specjalny kod, który umożliwi dostęp do wybranej produkcji.

Co będzie można zobaczyć?

Wśród dostępnych filmów znajdują się propozycje zarówno dla młodszych, jak i starszych widzów. Na dzieci czekają animowane produkcje „Munio. Strażnik księżyca” oraz „Mój przyjaciel Ufik”. Dorośli z kolei mogą wybierać z takich tytułów, jak: „Tully”, „Sokół z masłem orzechowym”, „Ja, Daniel Blake”, „Ghostland”, „Włoskie wakacje”, „Arab Blues”, „Matthias i Maxime”,  „Tajemnica Raoula Taburina” oraz „Nadzieja”. Jeżeli do tej pory nie mieliście okazji, warto także zapoznać się z oscarowymi filmami: amerykańskim komediodramatem „Green Book” oraz południowokoreańskim obrazem „Parasite”, który w ubiegłym roku zdobył aż 4 statuetki, w tym dla najlepszego filmu. Wszystkie produkcje będzie można obejrzeć do 28 lutego br.

Fot. Tatiana Syrikova/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*