Paryż – idealne miejsce na rocznicę ślubu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czy może być lepsze miejsce na świętowanie rocznicy ślubu niż miasto miłości? Paryż uważany jest za jedno z najbardziej romantycznych miast świata. Jeżeli nadchodzącą rocznicę ślubu chcielibyście spędzić w wyjątkowy sposób, to wspólna wycieczka do Paryża może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Paryż słynie z licznych romantycznych miejsc i zaułków, a cała atmosfera miasta sprzyja celebrowaniu wyjątkowych chwil we dwoje. Taką okazję jak rocznica ślubu bez wątpienia warto świętować w Paryżu. Jak zaplanować pobyt, aby spędzić tu niezapomniane chwile? Podpowiadamy.

Spacer przez Most Zakochanych 

Pont des Arts, czyli Most Zakochanych, to miejsce, od którego możemy zacząć romantyczny spacer po Paryżu. Wiszą tu tysiące kłódek przypiętych przez zakochanych. Symbol swojej miłości możecie przypiąć i Wy. Nie zapomnijcie wyrzucić kluczyka do Sekwany – podobno wtedy miłość trwa wiecznie! 😉

Kawa we dwoje na Montmartre

Słynna Montmartre, czyli dawna dzielnica artystyczna Paryża, to wyjątkowe, historyczne miejsce. To też idealny przystanek na wspólną kawę w jednej z urokliwych, paryskich kawiarenek. Montmartre uważana jest także za szczególnie romantyczną dzielnicę Paryża. Dlatego wybierając się tutaj, koniecznie udajcie się na spacer przez uliczki tego magicznego miejsca.

Le Mur des je t’aime – ściana miłości

Podczas spędzania romantycznego czasu w Paryżu nie możecie ominąć tego miejsca. Le Mur des je t’aime, czyli ściana miłości, to rozciągający się na 40 m² mural, na którym znajduje się ponad 300 wyznań miłości (dokładnie 311) w 250 językach i dialektach z całego świata. Oprócz polskiego „kocham cię” znajdziecie tu także wyznanie w języku esperanto, bambari czy navajo. Całość wykonana jest z 612 płytek z lawy wulkanicznej. Autorami dzieła są Frédéric Baron i Claire Kito. 

Place de Furstenberg – romantyczny plac Paryża

Ten znany, urokliwy plac znajduje się w samym sercu Saint-Germain-des-Pres. Panująca tu atmosfera sama w sobie wywołuje romantyczny nastrój. Znajdziecie tu liczne przyjemne kawiarnie oraz spotkacie muzyków grających na ulicach. W przeszłości mieszkało tu wielu znanych francuskich artystów. To doskonałe miejsce na spacer we dwoje. 

Romantyczny rejs po Sekwanie

To jedna z najromantyczniejszych atrakcji Paryża. Rejs po Sekwanie warto zostawić sobie na wieczór, kiedy podziwiać można zachwycający widok miasta skąpanego w światłach. Taki rejs jest równie wartościową atrakcją za dnia, jeśli jednak mamy zamiar świętować rocznicę ślubu, wieczorna pora będzie sprzyjać romantycznej atmosferze. Podczas rejsu możemy zdecydować się na kolację lub posłuchać muzyki na żywo – zależnie od oferty przewoźnika.

Kolacja na wieży Eiffla

Na koniec obowiązkowy punkt każdej wizyty w Paryżu, czyli wieża Eiffla. To tutaj możecie udać się na romantyczną kolację w ramach świętowania swojej rocznicy ślubu. Restauracje i bary znajdują się na pierwszym i drugim poziomie wieży. Kolacja serwowana jest tutaj od 18:30 do 21:00. Zazwyczaj składa się z trzech dań, a ceny rozpoczynają się od 50 euro za osobę do 140 euro – w zależności od tego, co zamawiamy.

Zdj. główne: Alexander Kagan/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*