Wirtualna Noc Muzeów w Rzeszowie!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tegoroczna edycja odbywa się w formule on-line, dlatego z przygotowanych atrakcji będą mogli skorzystać nie tylko mieszkańcy stolicy Podkarpacia.

Wirtualna noc muzeów rozpocznie się 14 listopada o godzinie 19.00. Ostatnie wydarzenie zaplanowane na ten wieczór ruszy o 22.30 i będzie to prezentacja oryginalnej lalki filmowej Misia Uszatka. Warto zostać przy komputerze do tak późnych godzin nocnych nie tylko ze względu na kultowy charakter bajki „Misia Uszatka”, ale również fakt, że dzięki pieniądzom zebranych podczas Nocy Muzeów w 2019 roku, lalka przeszła konserwację. Poprzednie edycje wydarzenia przyciągały tysiące zwiedzających. Zazwyczaj w Nocy Muzeów brało też udział więcej wystawców. Niestety w tym roku, ze względu na trudności w organizacji nocnego zwiedzania rzeszowskich placówek, do ostatecznego programu zostały włączone jedynie trzy muzea.

W tym roku nie udało się zorganizować tradycyjnego, nocnego zwiedzania rzeszowskich muzeów. Bardzo nad tym ubolewamy, Noc Muzeów to jedno z naszych ulubionych wydarzeń. Spotkania ze zwiedzającymi są dla nas bardzo ważne, jednakże tym razem musimy zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo zwiedzających i naszych pracowników – wyjaśnia Zuzanna Preis z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.

Program Wirtualnej Nocy Muzeów

Na te wyjątkową noc atrakcje przygotowały 3 placówki: Muzeum Okręgowe, Muzeum Dobranocek oraz Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie. Pośród zaplanowanych prezentacji i wystaw można znaleźć: Prezentację wideo „Witkacy, pastele ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Rzeszowie”, wirtualne zajęcia edukacyjne w towarzystwie czeskiego Krecika czy pokaz wybranych eksponatów z zapowiadanej wystawy „Odchodzące ślady zatrzymać w pamięci”. Wszystkie wydarzenia będą się odbywać na Facebooku lub YouTubie danego muzeum. Szczegółowe informację znajdziecie na profilu Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.

Serdecznie zapraszamy na WIRTUALNĄ NOC MUZEÓW. W tym roku nie udało się zorganizować tradycyjnego, nocnego zwiedzania…

Opublikowany przez Muzeum Okręgowe w Rzeszowie Poniedziałek, 9 listopada 2020

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*