Miejsca w Polsce, w których warto spędzić rocznicę ślubu

Potrzebujesz ok. 6 min. aby przeczytać ten wpis

Rocznica ślubu to piękna okazja, więc warto ją upamiętnić wyjazdem w wyjątkowe miejsce. Okazuje się, że wcale nie trzeba dalekich egzotycznych podróży, aby cieszyć się niezwykłymi widokami. 

Romantyczny wyjazd w Polsce to świetna okazja do sprawdzenia, jakie niesamowite miejsca kryje nasz piękny kraj. Możliwości jest dużo, bo i nasz region Europy jest mocno zróżnicowany i gdziekolwiek nie pojedziesz, czekają Cię urzekająca przyroda i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Wszystko zależy jedynie od preferencji.

Góralskie klimaty

Jedną z flagowych części naszego kraju, która jest pełna urokliwych miejsc i ciekawych atrakcji, są polskie góry. Romantyczny weekend we dwoje kojarzy się z ośnieżoną drewnianą chatką, w której – pomiędzy aktywnościami na dworze – spędzisz przed kominkiem urokliwe chwile z ukochaną osobą. My polecamy wynajęcie domku trochę dalej niż centrum Zakopanego, dobrym miejscem będzie na przykład Białka Tatrzańska, z której będziecie mieli raptem 20 km na Krupówki. Pozwoli Wam to uniknąć tłumów na szlaku i skupić się tylko na sobie, choć w razie potrzeby będziecie mieli świadomość, że w każdej chwili możecie wyskoczyć na słynny smażony ser i inne zakopiańskie przysmaki. W ramach dziennej aktywności możecie wybrać się na wędrówkę po lokalnych szlakach lub też spróbować zdobyć razem szczyt, by potem we dwójkę zasiąść przy jakimś monumentalnym urwisku i podziwiać widoki. Możecie również wykupić sobie lekcje jazdy na nartach lub na snowboardzie, co zwłaszcza początkującym pozwoli na dużo śmiechu i wspólnej zabawy, gdyż raczej żadne z Was nie odjedzie za daleko. Jest to świetny pomysł również dlatego, że wspólna nauka nowych rzeczy jeszcze bardziej spaja relację dzięki nowym doświadczeniom i ciekawym okolicznościom. Wieczorem z kuflem grzanego wina z uśmiechem będziecie wspominać Wasze poczynania z całego dnia pełnego szaleństw.
Innym wartym uwagi zakątkiem jest przepiękna miejscowość Ustrzyki Dolne, zlokalizowana blisko naszych wschodnich sąsiadów w Bieszczadach. Wybierzcie schronisko górskie na połoninie i cieszcie się walorami tego niezwykłego miejsca. W pobliżu znajduje się Jezioro Solińskie, a wokół miasteczka wiją się również obiecujące trasy piesze i rowerowe. Jest to więc również dobry pomysł na urządzenie wyjazdu w miesiącach letnich.

A może jednak morze…

Jeżeli sercem bliżej Wam do morskich klimatów, wybierzcie lokalizację nad brzegiem Bałtyku poza sezonem. Polskie plaże są piękne – o ile da się znaleźć kawałek przestrzeni tylko dla siebie – i z nawiązką wynagradzają pobyt każdemu, kto zdecyduje się na wizytę w innych terminach niż te wakacyjne. Dzięki temu będziecie też mieli dużo większy wybór pensjonatów, domków i hoteli w dowolnym mieście wzdłuż polskiego wybrzeża. Ze swojej strony polecamy niedużą miejscowość Darłówko – przepiękne miejsce na Pomorzu Środkowym, gdzie znajdziecie dużo ciekawych knajpek i zaułków. Miejsce położone jest w okolicach czterech niedużych jeziorek, które dodatkowo urozmaicają teren. Dzień spędźcie na rejsie statkiem lub wędrówce miejscowymi plażami, które ukrywają wiele zachwycających zakątków. Możecie też wybrać bardziej aktywne spędzenie czasu – okoliczne tereny oferują ciekawe trasy rowerowe. Pod wieczór zaś zmęczeni wrażeniami dnia dajcie się porwać klimatycznej kafejce przy molo. Niech niepowtarzalny spokój zachodzącego nad morzem słońca zachęci Was do długich pocałunków. Ze względu na dość nieprzewidywalną pogodę zapewnijcie sobie zawczasu rozrywkę na wypadek zimnych i deszczowych dni. Dobrym pomysłem będzie zakwaterowanie z hotelu z dostępną opcją spa i zaplanowanie spędzenia części czasu w strefie relaksacyjnej. Taki wyjazd, spędzony na masażach i wspólnych godzinach przesiedzianych w jacuzzi, z pewnością sprawi, że wrócicie wypoczęci, zachwyceni i jeszcze bardziej w sobie zakochani. 

Granat jezior, zieleń mchu

Krajobrazem, którym charakteryzuje się bardzo duża część terenów w Polsce, a który również ma swoich miłośników, są tereny lasami i jeziorami stojące. W tym wypadku wybór jest ogromny, gdyż nie sposób wybrać jednego, najpiękniejszego miejsca. Ze swojej strony polecamy sprawdzone rejony, które zachwycą Was bogactwem atrakcji, krajobrazów i możliwości. Pierwszym z nich jest słynna Kraina Tysiąca Jezior, jeżeli potrzebujecie odosobnienia, wybierzcie mniej turystyczne miejscowości na przykład Wilkasy albo Ostródę, w których znajdziecie dobrze zaopatrzony teren rekreacyjno-sportowy. Innym wartym wskazania rejonem jest obszar województwa lubuskiego – pełen spokojnych wsi, bezkresnych jezior i malowniczych terenów pełnych dolin i pagórków. Spróbujcie swoich sił i odwiedźcie tamtejszą Puszczę Notecką, która zaczaruje Was swoim dzikim, nieokiełznanym pięknem. Uważajcie jednak, aby nie zastała Was w niej noc, bo puszcza jest zwodnicza, jej bezkresne ścieżki często zapuszczają się w nieprzystępne tereny i łatwo się w niej zgubić. Zaopatrzcie się w dobrą mapę, latarki i telefony z numerami alarmowymi i jeżeli jesteście odważni – ruszajcie po przygodę!
Dobrym pomysłem jest również zaplanowanie weekendowej wycieczki prowadzącej ścieżką Stawów Milickich. Jest to ogromny rejon leśny zlokalizowany w dolinie Baryczy, w południowo-zachodniej części Polski. Teren umiejscowiony jest w pobliżu Wrocławia (około godzina jazdy samochodem), jednego z najbardziej cenionych w Europie polskich miast, mogącego pochwalić się przepięknym, rozległym rynkiem pełnym historycznych kamieniczek, kościołów i ważnych architektonicznych zabytków. Najpierw więc poznajcie bogactwo milickich lasów, a po wyczerpujących wędrówkach skorzystajcie z któregoś z hoteli ulokowanych przy wrocławskim rynku. Wieczorem wyskoczcie na romantyczną kolację, a potem udajcie się na spacer po historycznym centrum, by sprawdzić, czy aby na pewno jest to przysłowiowe „miasto stu mostów”.

Fot. Vera Arsic/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*