Kogo zobaczymy na tegorocznym Pyrkonie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Po dwóch latach przerwy do Poznania powraca słynny festiwal fantastyki Pyrkon. Podczas tegorocznej edycji zaplanowano spotkania z osobami ze świata nauki, książek, muzyki i komiksów. Dowiedz się, kto zagości na festiwalu i odnotuj wydarzenia, których nie chcesz przeoczyć!

Jacek Dukaj

Jeden z najczęściej nagradzanych polskich pisarzy fantastycznych, znany z powagi tematów podejmowanych w swoich utworach. Nawet krótkie opowiadania Dukaja aż wrą od pomysłów, którymi inny autor podzieliłby między wszystkie swoje książki. W kręgu najbardziej interesujących go tematów wymieńmy technologiczną osobliwość, nanotechnologię, rzeczywistość wirtualną, przyszłe religie i problem kontaktu z Obcymi. Jacek Dukaj będzie gościem strefy gaming & cosplay.

Samantha Shannon

Brytyjska pisarka okrzyknięta w prasie nową J. K. Rowling, a to za sprawą swojej debiutanckiej siedmiotomowej serii „Czas żniw”. W 2012 roku Shannon zawarła kontrakt z brytyjskim wydawnictwem Bloomsbury, który obejmował wydanie trzech pierwszych części cyklu. Powieści Brytyjki są osadzone w antyutopijnym państwie zwalczającym przejawy jasnowidzenia. „Czas żniw” zafascynował nie tylko czytelników, ale też twórców filmowych. Fani Samanthy niecierpliwie oczekują wyjścia jej powieści na ekrany, a Ty masz niepowtarzalną okazję spotkać się z pisarką na tegorocznym Pyrkonie!

Wojciech Siudmak

Główny przedstawiciel realizmu fantastycznego, skądinąd porównywany do Salvadora Dali. Ekscentryczny twórca obrazów przepełnionych symboliką i fantastycznymi postaciami, znany też z tego, że nie sprzedaje oryginałów swoich prac, lecz reprodukcje w limitowanych edycjach. Jego rysunki zdobią ponad 700 książek z serii science fiction, dlatego zanim wybierzesz się na spotkanie z artystą, koniecznie przejrzyj swoją kolekcję – a nuż znajdziesz książkę z ilustracjami sygnowanymi jego nazwiskiem? Zawsze lepiej posiadać autograf w książce niż na świstku papieru! I nie zapomnij odwiedzić Wystawy w Strefie Festiwalowej, gdzie znajdziesz pokaźny zbiór prac tego wyjątkowego artysty.

Meago i Maciej Kur

Wielbicielom komiksów polecamy spotkanie z twórcami powieści graficznej „Delisie”. Jeszcze jej nie znasz? Najwyższy czas nadrobić zaległości, gdyż masz wyjątkową okazję spotkać się z twórcami tej komiksowej powieści. Utwór przeniesie Cię do świata bohaterek, będących uosobieniem znanych wszystkim i lubianych potraw, a także wikłających się co chwila w nowe perypetie.„Delisie” zadebiutowały za granicą, gdzie zyskały taką popularność, że teraz na ich podstawie kręcony jest serial animowany.

Kohei

Nie wyobrażamy sobie Pyrkonu bez sceny muzycznej, którą w tym roku rozgrzeje Kohei, znany japoński wokalista. Jeśli masz ochotę posłuchać piosenek w orientalnym języku albo fascynuje Cię kultura Kraju Kwitnącej Wiśni, koniecznie wygospodaruj czas na spotkanie z Kohei’em. Japończyk wzruszy Cię nostalgicznymi dźwiękami i zelektryzuje rockowymi kawałkami.

Krystian Machnik i Rafał Ambroziak

Wybuch jądrowy to nie tylko mroczna wizja przyszłości, ale też rzeczywistość, jaka już się dokonała. O wybuchu w Czarnobylu i trwającej akcji pomocy ludziom, którzy pozostali w strefie otaczającej elektrownie, opowiedzą Ci twórcy strony Napromieniowani.pl. Krystian Machnik i Rafał Ambroziak znają Prypeć jak własną kieszeń, organizują kolejne wyprawy do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat mrocznych realiów Czarnobyla? Zapraszamy na spotkanie z Krystianem i Rafałem do Bloku Naukowego!

Zdj. główne: Kashawn Hernandez/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*