Oregano – suplement diety

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Oregano zalicza się do najpopularniejszych przypraw, które podkreślają smak wielu potraw. Co ciekawe, ta roślina charakteryzuje się szeregiem wyjątkowych właściwości leczniczych, dzięki czemu wchodzi w skład suplementów diety.

Oregano, określane również jako lebiodka pospolita bądź dziki majeranek, znano i ceniono już w starożytności – mieszkańcy Grecji i Egiptu wykorzystywali tę roślinę nie tylko w kuchni, lecz także w celach leczniczych i odkażających, na przykład jako antidotum na ukąszenia gadów i pająków.

Na przestrzeni wieków poznano dogłębnie liczne właściwości oregano, wśród których wymienia się:

  • wspomaganie funkcjonowania układu pokarmowego,
  • działanie uspokajające, antyoksydacyjne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwbiegunkowe,
  • regulowanie pracy nerek i gruczołów potowych.

Ponadto oregano stosuje się podczas leczenia takich dolegliwości i chorób, jak:

  • ból zęba,
  • kaszel,
  • zapalenie żołądka,
  • niedoczynność wątroby i dróg żółciowych,
  • wzdęcia.

Popularną lebiodkę można także stosować zewnętrzne, na przykład w postaci płukanek lub kąpieli.

Czy warto zażywać suplement diety z oregano?

Oregano zawiera duże ilości flawonoidów, które działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Nie brakuje w nim także błonnika, witamin A, E, K i C, magnezu, żelaza, wapnia czy cynku. Co ważne, zawiera tymol i karwa­krol, a to właśnie mieszanina tych olejków odpowiada za lecznicze właściwości lebiodki. Wykazano, że wspomniane olejki hamują rozwój wielu bakterii oraz grzybów i pomagają zachować odpowiednią równowagę mikroflory jelitowej, a to przekłada się na prawidłowe trawienie.

Zważywszy na wymienione właściwości oregano, nic dziwnego, że ta popularna roślina stanowi składnik suplementów diety. Warto wybierać produkty w postaci kapsułek, na przykład Oregano Swanson, ponieważ zażywanie preparatów w takiej formie jest najwygodniejsze. Regularne stosowanie suplementu z oregano może przynieść szereg korzyści zdrowotnych. Przede wszystkim wzmocnimy swój system immunologiczny i wspomożemy prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Badania wykazały również, że zawarte w oregano substancje niszczą wirusy (m.in. opryszczki), grzyby (takie jak Candida), pasożyty oraz bakterie, wśród których wymienia się bakterie z rodziny: Salmonella, Listeria, E. Coli.

Suplementy diety – naturalne wspomaganie

Nikogo już chyba nie trzeba przekonywać, że zdrowa i zbilansowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna wpływają na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu i gwarantują dobre samopoczucie. Czasami jednak pomimo starań brakuje nam niektórych witamin i składników odżywczych. W takich sytuacjach pomocne okazują się naturalne suplementy diety, które mają za zadanie uzupełniać wszelkie niedobry. W ich składzie znajdują się witaminy, mikro- i makroskładniki, a także rośliny i substancje znane z prozdrowotnych właściwości. Preparaty należy dopasowywać do indywidualnych potrzeb. Powinniśmy przy tym pamiętać, że środki tego typu nie podlegają restrykcyjnym przepisom farmaceutycznym. Z tego powodu sprawdzajmy źródło wybieranych przez nas suplementów i decydujmy się jedynie na produkty oferowane przez odpowiedzialnych producentów, sprzedawców oraz dystrybutorów, takich jak http://sklepswanson.pl, który w swojej działalności stawia na bezpieczeństwo i jakość.

Zdj. główne: Hans Linde/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*