Podejrzewasz, że Twój partner Cię zdradza? Sprawdź, po czym to poznać

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak rozpoznać zdradę? Psycholodzy twierdzą, że można ją uchwycić na podstawie zmian w zachowaniu. Poznaj 8 potencjalnych sygnałów, że Twój partner nie dochowuje Ci wierności.

Nagłe zmiany w wyglądzie

Częstsze niż zwykle wyjścia na siłownię, zainteresowanie zdrowym stylem życia czy nagła troska o wygląd zewnętrzny mogą oczywiście świadczyć o tym, że Twoja druga połówka zapragnęła odświeżyć wasz związek, ponownie rozpalając w nim ogień namiętności. Jeśli jednak Twój partner czy Twoja partnerka zwraca szczególną uwagę na swój wygląd, gdy spędza czas bez Ciebie, warto się zastanowić, czy aby te bicepsy lub ta nowa koronkowa bielizna przeznaczone są dla Twoich oczu…

Ciągłe trzymanie przy sobie telefonu

Osoba, która zaczyna prowadzić podwójną grę, często jak gdyby zlewa się ze swoim telefonem. Zaczyna go ze sobą wszędzie nosić, nawet jeśli wcześniej gadżety nie pochłaniały jej uwagi w takim stopniu. Twoja druga połówka namiętnie kasuje wiadomości, regularnie czyści przeglądarkę i nagle blokuje hasłem dostęp do smartfona czy notebooka? Hmm, to wygląda podejrzanie. 

Nieodebrane połączenia i zignorowane wiadomości

Partner coraz częściej nie odbiera od Ciebie telefonów i karmi bajeczkami o rozładowanej baterii i kiepskim zasięgu. Pytania z Twojej strony wyprowadzają go z równowagi i prowadzą do skandalów. A kiedy mąż lub żona do późna siedzi w pracy lub wybiera się w podróż służbową, ty dostajesz białej gorączki. Kilka krótkich wiadomości lub suchych telefonów – to wszystko, na co możesz liczyć… Chyba nie trzeba dodawać, że to niedobry znak. Zwłaszcza jeśli partner nie był wcześniej pracoholikiem.

Zmiany w sferze seksualnej

Oznaką zdrady może być zarówno oziębłość, jak i wzmożona aktywność seksualna. Jak to działa? W pierwszym przypadku zdradzający skupia się na innej osobie i zapomina o małżonku/małżonce. Może też jednak podjąć wysiłek, by to ukryć, a wówczas zacznie udzielać partnerowi więcej uwagi, częściej inicjować seks itd. Jeszcze jedną oznaką zdrady jest utrata emocjonalnej bliskości i zaangażowania w czasie seksu.

Zmiany w rozkładzie dnia

Osoba, która zdradza musi ciągle lawirować. Stąd – pilna praca do wykonania, wyjazdy służbowe, których wcześniej nie było, fałszywe wyjścia na siłownię itd. Zdradzający partner może też zacząć zapominać o ważnych dniach, na przykład Twoich urodzinach lub rocznicy ślubu.

Dziwne spojrzenia przyjaciół

Zdradzony partner zazwyczaj dowiaduje się o wszystkim w ostatniej kolejności. Czego nie można powiedzieć o przyjaciołach zdradzającej osoby. Często muszą kryć tego, kto dopuszcza się zdrady i bezczelnie kłamać w oczy osobie poszkodowanej. Czujesz, że przyjaciele partnera niezręcznie czują się w Twojej obecności? Zaczęli być nad wyraz uprzejmi? A może unikają rozmów na temat waszych relacji? To sygnał ostrzegawczy.

Podejrzane wydatki

Partner nie chce Ci mówić o swoich wydatkach, a jego wyjaśnienia brzmią nie bardzo przekonująco? A czego Ty oczekujesz? Zdrada to kosztowna przyjemność: hotele, romantyczne niespodzianki, wino i inne drobne przyjemności kosztują niemałe pieniądze!

Utrata bliskości emocjonalnej

Namiętność z czasem może wygasnąć, ale jej miejsce zajmuje przywiązanie i zaufanie. W związku dzielimy się tym, co najskrytsze i otwieramy się na siebie. To właśnie buduje mocną więź emocjonalną. Jeśli partner nagle zaczyna się zamykać, oddalać i przestaje dzielić się swoimi myślami i pragnieniami, świadczy to o tym, że jego uwaga przeniosła się w inne miejsce. Być może na inną osobę.

Zdj. główne: freestocks/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*