Majówka w mieście – sprawdź, jak spędzić ten czas w Warszawie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Początek maja to czas wolny od pracy, dlatego też wiele osób już teraz zabiera się za planowanie podróży. Część urlopowiczów wybiera lokalne destynacje. Na jakie atrakcje mogą liczyć w Warszawie? Sprawdźmy!

Stolica Polski, mimo, że nie jest egzotycznym punktem turystycznym na mapie świata to oferuje wiele ciekawych miejsc. Długi weekend to okazja, aby zwiedzić Pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto oraz Łazienki Królewskie. To zaledwie namiastka długiej listy warszawskich destynacji. Co jeszcze warto zobaczyć podczas urlopu w 2023 roku? Podpowiadamy!

Muzea w Warszawie 

Dla koneserów sztuki idealnym miejscem może okazać się Muzeum Narodowe. To jedno z najstarszych muzeów sztuki w Polsce, w którym zgromadzono blisko 830 tys. rzeźb, rzemiosła i malarstwa, podchodzącego z różnych epok. Nie zabraknie również “lekcji historii”, a to wszystko za sprawą interaktywnego Muzeum Powstania Warszawskiego upamiętniającego ciąg wydarzeń z 1944 roku. 

Ten, kto nie miał jeszcze okazji odwiedzić Centrum Nauki Kopernika, koniecznie musi to zrobić. To miejsce stworzone z myślą o miłośnikach nauki, choć doskonale odnajdą się tam również dzieci i młodzież. Znajdujące się eksponaty przybliżają zwiedzającym tajniki działania zjawisk związanych z dziedziną fizyki, astronomii, matematyki czy chemii. 

Aktywny wypoczynek w stolicy 

Nie samym zwiedzaniem człowiek żyje…Sympatycy sportów też znajdą coś dla siebie podczas wypoczynku w Warszawie. Centra wspinaczkowe prężnie działają niemal przez cały rok, jeżeli jednak zależy Ci na tym, aby poczuć większy przypływ adrenaliny koniecznie skorzystaj z tunelu aerodynamicznego w centrum FlySpot albo wybierz się ze znajomymi na tor gokartowy. 

Nieco spokojniejszą alternatywą jest golf. Jeżeli chcesz trenować uderzenia do dołka, wybierz się do Klubu Sportowego Spójnia zlokalizowanego niedaleko Centrum Olimpijskiego. Ze strzelnicy golfowej śmiało może korzystać każdy, z mniej lub bardziej zaawansowanymi umiejętnościami. 

Majówka to doskonała okazja, aby spróbować czegoś nowego. Taniec na szarfach to jedna z wielu propozycji dla tych, którzy nie lubią się nudzić. W stolicy znajdują się studia, które mają w swojej ofercie tego typu akrobacje. Warto je przetestować! 

Komfort w hotelu 

Planując wypoczynek w Warszawie, rozpocznij od poszukiwania noclegu. Weekend majowy to idealny czas na relaks, dlatego też Warszawa hotel powinien dostarczać atrakcji w formie zabiegów SPA, a nieco aktywniejszym turystom zapewniać dostęp do basenu i siłowni. Pamiętaj o tym, aby zarezerwować pokój z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. 

Fot.: Robert Bye/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*