Pozytywna dyscyplina – jak zachęcać dziecko do działania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Metoda kar i nagród to co raz rzadszy model wychowania. Obecnie psycholodzy zachęcają do korzystania z metody pozytywnej dyscypliny, która ma lepiej wpływać na samopoczucie i motywacje dziecka.

Sposoby wychowawcze zawarte w metodzie pozytywnej dyscypliny opierają się na stworzeniu bliskiej relacji z dzieckiem, w której jego emocje czy odczucia będą słuchane i rozumiane przez rodziców. Zamiast kar lub słów pochwały najczęściej w stronę malucha powinny pojawiać się zdania zachęcające go do działania, po to by wykształcić w nim wewnętrzną motywację do podejmowania kolejnych wyzwań. Rola rodziców jest w tej kwestii bardzo istotna, dlatego warto skorzystać z wiedzy profesjonalnych ekspertów.

Bezpłatne webinarium

O tym na czym polega metoda pozytywnej dyscypliny, jak stosować ją w codziennym życiu i jakich efektów można się po niej spodziewać będzie można się dowiedzieć podczas darmowego spotkania on-line 17 marca o godzinie 18:00. Wydarzenie organizowane jest przez CNSR i odbędzie się w formie transmisji na żywo na Facebookowym profilu organizacji. Rozmowę poprowadzą profesjonalni psycholog oraz psychoterapeuta. Poszukując inspiracji w zakresie popularnego modelu wychowawczego warto również zajrzeć na profil „Pozytywna Dyscyplina”, który zajmuje się promowaniem i uświadamianiem skuteczności metody.

Fot. Ketut Subiyanto/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*