Praktyczne prezenty – pomysły na różne okazje

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kupowanie prezentów dla innych może być niezwykle trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli osoba, dla której kupujesz, nie jest zbyt sentymentalna. Dla tych, którzy nie są zainteresowani drobiazgami, praktyczne prezenty mogą oferować więcej korzyści i przyjemności.

Według ankiety przeprowadzonej wśród 2000 uczestników w wieku od 18 do 65 lat, około 65% ujawniło, że nie lubi niepraktycznych prezentów. Australijskie Stowarzyszenie Planowania Finansowego podkreśliło również, że 65% Australijczyków woli przydatne prezenty. Dlatego też zrozumiałe jest, dlaczego wręczanie prezentów może być trudnym zadaniem, jeśli nie jesteś w stanie określić, co woli obdarowany. Oprócz dodatków, takich jak etykieta na wino dostępna na stronie https://swistakpakuje.pl/kategoria-produktu/oferta/etykiety-na-wino/, warto urozmaicić podarunek.

Niezbędne jest również wzięcie pod uwagę uczuć odbiorcy. Jeśli jest on pasjonatem, który lubi poszukiwać rozmaitych przedmiotów o wartości historycznej, doskonały będzie wykrywacz metali, którego różne warianty znajdziesz na stronie https://centrumelektroniki.pl/wykrywacze-metali-c1700.  Jeśli uważasz, że kupowanie mamie lub współpracownikowi nowej, błyszczącej wagi łazienkowej jest wskazane, być może będziesz musiał przemyśleć nieco logikę tego pomysłu. Podczas gdy waga łazienkowa może być uważana za praktyczną, ludzie rzadko chcą, aby przy specjalnych okazjach przypominać im o swojej dodatkowej wadze. Jeśli więc szukasz wyjątkowych prezentów dla przyjaciół, które równoważą praktyczność i troskę, przeczytaj o kilku praktycznych pomysłach na prezent.

Przybory kuchenne

Jeśli Twój przyjaciel lub członek rodziny jest mistrzem w kuchni i lubi tworzyć wspaniałe i pyszne posiłki, zupełnie nowe przybory kuchenne mogą być dobrym rozwiązaniem. Oprócz tego, że są praktyczne, takie prezenty mogą przyczynić się do poszerzania talentu kulinarnego. 

Podarowanie naczyń kuchennych może również złagodzić psychiczne frustracje odbiorcy. Według Here’s Help gotowanie jest uważane za praktykę terapeutyczną, którą wielu pracowników służby zdrowia zaleca w celu radzenia sobie z objawami depresji i lęku. Tak więc, dla odbiorcy takiego prezentu, jego mózg może uzyskać pewne korzyści (w tym jego żołądek).

Prezenty kuchenne mogą obejmować:

  • Patelnie/garnki do gotowania/smażenia,
  • Wolnowar/szybkowar/parowar,
  • Zestaw noży,
  • Wok,
  • Karafki,
  • Deski do serwowania,
  • Urządzenia do gofrów/naleśników/pancakes,
  • Miski do mieszania,
  • Różne wyroby szklane itp.

Biorąc pod uwagę szeroki wachlarz opcji, na pewno znajdziesz coś, co zostanie docenione.

Fot. Giftpundits.com/Pexels

Przenośny głośnik

Znajdowanie prezentów dla przyjaciół, które są zarówno szczere, jak i przydatne, może przyprawić o zawrót głowy, jednak jeśli zwrócisz uwagę na ich hobby, możesz natknąć się na coś, co naprawdę pokochają. Jeśli na przykład nieustannie zmuszają Cię do słuchania starych przebojów, pożyczają Ci płyty lub dzielą się z Tobą swoimi playlistami Spotify, prezent związany z muzyką może być idealny.

Przenośny głośnik jest praktyczny i zdecydowanie nie jest nudny, biorąc pod uwagę, że można go zabrać wszędzie. Według ankiety przeprowadzonej w celu przeanalizowania sprzedaży rynkowej głośników obsługujących tylko technologię Bluetooth, w 2018 r. w Stanach Zjednoczonych sprzedano głośniki (głównie przenośne) o wartości około 1,96 miliarda dolarów. Dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, dzięki którym osoba obdarowana będzie mogła cieszyć się muzyką w każdym miejscu o każdej porze. Urządzenia audio video zakupisz na stronie https://campur.pl/

Masażer do stóp

Jeśli osoba, której masz wręczyć prezent jest znana z biegania maratonów lub pracuje gdzieś, gdzie szczególnie cierpią stopy, skorzystanie z masażera stóp może wywołać uśmiech na jej twarzy i ulgę dla jej stóp. Światowy rynek masażerów do stóp został wyceniony na 395 milionów dolarów w 2020 roku i oczekuje się, że kwota ta wzrośnie. Z tego powodu możesz podążać za trendami i podarować bliskiej osobie właśnie taki masażer.

Zdjęcie główne: Rido/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*