W jakich zawodach szukać pracy za granicą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na emigrację w celach zarobkowych. Sprawdź, w jakich zawodach jest teraz najłatwiej znaleźć zatrudnienie za granicą. 

Rynek pracy zmienia się dynamicznie, chociaż praca za granicą to wciąż dla wielu Polaków sposób na wyższe zarobki. Przed zdecydowaniem się na podjęcie pracy za granicą warto dowiedzieć się, ile w danym kraju wynoszą miesięczne koszty życia, obejmujące m.in. zakwaterowanie, wyżywienie, rachunki, transport oraz inne usługi. Tymczasowa praca za granicą może być świetnym sposobem na zdobycie nowych kwalifikacji, podszkolenie języka i odłożenie większej sumy pieniędzy.

Pracownicy fizyczni

W poszczególnych państwach poszukuje się pracowników o różnej specjalizacji. Do jednej z najbardziej poszukiwanych grup zawodowych w Europie należą pracownicy budowlani i techniczni na stanowiskach takich jak zbrojarz, betoniarz, murarz, monter, brukarz, pracownik wykończeniowy, inżynier budowy, elektryk  czy operator maszyn. Szukając pracy na stanowiskach tego typu warto skorzystać z pośrednictwa agencji pracy tymczasowej lub poszukać pracy bezpośrednio u polskich przedsiębiorców, prowadzących działalność za granicą. Jeśli szukasz ofert pracy w Holandii z dobrą płacą i gwarancją zakwaterowania, obserwuj ogłoszenia dostępne na stronie agencji pracy tymczasowej Contrain: https://contrain.pl/panstwa/holandia/.

Medycyna i biotechnologia 

O stabilność zatrudnienia za granicą łatwo także w zawodach medycznych, zwłaszcza w Szwajcarii, Niemczech czy w krajach skandynawskich. Młodzi lekarze często podejmują decyzję o wyjeździe za granicę ze względu na wyższe zarobki oraz lepsze warunki pracy. Na rynku zagranicznym rośnie także zapotrzebowanie na osoby zajmujące się zawodowo biotechnologią oraz medycyną estetyczną.

Branża IT

Wraz z rozwojem technologii wzrasta zapotrzebowanie na pracowników IT, którzy zajmują się m.in. tworzeniem aplikacji i gier komputerowych, programistów, grafików, architektów IT czy specjalistów w dziedzinie sztucznej inteligencji i wirtualnej rzeczywistości. Firmy zagraniczne poszukują również analityków Big Data, którzy analizują i wyciągają informacje z dużych zbiorów danych. Analitycy wspierają firmy, analizując m.in. trendy, wyniki sprzedażowe, opracowując strategie i w inny sposób wykorzystując biznesowy potencjał danych.

Fot.: Marten Bjork/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*