Wyjątkowa akcja Skody dla Amelki. Ty też możesz pomóc!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy w 2019 roku rodzice powitali małą Amelkę na świecie był to najpiękniejszy dzień w ich życiu. Dziś robią wszystko, aby pomóc swojemu dziecku, które cierpi na na rdzeniowy zanik mięśni typu 2. W zbiórkę funduszy na rzecz Amelki zaangażowała się również m.in. Skoda, która postanowiła zorganizować niezwykłą akcję.

SMA 2, czyli rdzeniowy zanik mięśni to śmiertelna choroba a jedynym ratunkiem dla Amelki może być terapia genetyczna, której koszt to aż 9 milionów złotych. Do leczenia mogą przystąpić jednak tylko te dzieci, których waga nie przekroczyła jeszcze 13,5 kilograma. Aktualnie Amelka skończyła 17 miesięcy, a jej waga to 10 kilogramów. Pozostało więc niewiele czasu, aby dziewczynka mogła skorzystać z terapii, dlatego każde wsparcie jest w tym momencie na wagę złota. W pomoc dziewczynce zaangażowało się wiele osób prywatnych, firm i instytucji.

SKODA DLA AMELKI

Na niezwykły pomysł wpadli przyjaciele rodziny, którzy wspólnie ze Skodą postanowili zorganizować wyjątkową akcję pn. Skoda dla Amelki. W jej ramach został wylicytowany 30-letni unikalny, odrestaurowany samochód Favorit, który teraz będzie przemierzał Polskę, aby zbierać fundusze na leczenie dziewczynki. Swoją podróż zacznie od Strzegomia, po czym organizatorzy zamierzają odwiedzić kolejne rejony Dolnego Śląska. Jednocześnie cały czas można dołączyć do charytatywnej zbiórki środków na terapię Amelki za pośrednictwem platformy: https://www.siepomaga.pl/amelka-sma

Fot. materiały organizatora

Fot. materiały organizatora

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*