Zakup rzeczy dla dzieci – czym kierować się w wyborze?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dzieci wymagają szczególnej troski, a za ich bezpieczeństwo odpowiadają rodzice. Nie od dzisiaj wiadomo, że zapewnienie najmłodszym ochrony nie kończy się na zaklejeniu ostrych rogów mebli zabezpieczeniami (choć to z pewnością jest ważne). Istotny jest również dobór przedmiotów codziennego użytku – takich jak ubrania czy kosmetyki.

Ubrania dla dzieci

Wybór garderoby dziecka jest ważny, ponieważ skóra malucha jest cieńsza niż dorosłego, a co za tym idzie – bardziej podatna na podrażnienia. Wiek dziecięcy to również okres, kiedy kształtuje się wiele alergii. Z tych powodów warto zadbać o to, żeby dziecko nosiło naturalne, przewiewne materiały. Ubrania powinny być wykonane z delikatnych tkanin, które nie będą podrażniać skóry. Jednym z najpopularniejszych materiałów bezpiecznych dla dzieci jest bawełna, która nie uczula, nie podrażnia i zapewnia komfort delikatnej skórze. 

Wybierając ubranie dla dziecka, zwróć również uwagę na rozmiar i możliwości ruchowe malca. W pierwszych latach życia dzieci szybko rosną, dlatego ubrania mogą praktycznie z dnia na dzień stawać się za małe – koniecznie sprawdzaj, czy Twoja pociecha czuje się jeszcze wygodnie w swojej garderobie. Pamiętaj również o dobraniu ubrań w taki sposób, by dziecko miało w nich pełen zakres ruchów, które jest w stanie wykonywać na danym etapie życia. Dzięki temu oszczędzisz sobie i jemu frustracji.

Buty dla dzieci

Kiedy dziecko zaczyna samodzielnie się poruszać, stawiając pierwsze kroki, przychodzi czas na pierwsze buty. Oczywiście, ten temat nigdy się nie kończy i starsze dzieci również potrzebują obuwia. Pamiętaj, żeby regularnie sprawdzać, czy Twoja pociecha nie wyrosła już z butów – za ciasne mogą przyczynić się do nieprawidłowego rozwoju kośćca stopy i utrudnień w poruszaniu się.

Zadbaj również, żeby obuwie nie obcierało malucha. Jeśli chcesz kupić sneakersy dla dzieci, dobrym pomysłem będzie wybranie naturalnych materiałów. „Sztuczne” obuwie może zwiększać potliwość stóp i prowadzić do powstawania nieprzyjemnego zapachu.

Kosmetyki dla dzieci

Równie ważny jest wybór odpowiednich kosmetyków dla dzieci. Ich skóra jest delikatna, gładka i nieprzygotowana na silne detergenty, które zazwyczaj znajdują się w mydłach, żelach czy szamponach dla dorosłych. Najlepsze marki kosmetyków dla dzieci to takie, które oferują kosmetyki z czystymi składami, naturalnymi składnikami i bezpieczne dla delikatnej skóry. Zadbaj o to, a na pewno uchronisz swoje dziecko przed częścią podrażnień i alergii.

Zdj. główne: Nihal Karkala/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*