10 nowoczesnych gadżetów, które musisz mieć w swoim domu

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wśród niesamowitych wynalazków technologicznych znajdziesz takie, które są naprawdę przydatne. Wiele najnowszych gadżetów domowych wykonuje część pracy za nas, od regulacji termostatu po zamykanie drzwi wejściowych. Sprawdź, które akcesoria warto kupić.

Inteligentne zamki do drzwi

Inteligentny zamek do drzwi umożliwia blokowanie i odblokowywanie drzwi za pomocą smartfona, specjalnego breloka lub danych biometrycznych. Prezentowany model jest bezkluczowy, jednocześnie skutecznie chroni przed intruzami. Dzięki temu możesz się czuć o wiele bezpieczniej. Niektórzy producenci proponują specjalną aplikację. Wystarczy, że wciśniesz odpowiedni przycisk, by wpuścić gości pod Twoją nieobecność.

Odkurzacz automatyczny

To automatyczne urządzenie przeznaczone do czyszczenia dywanów, płytek i podłóg z twardego drewna z wszelkich zabrudzeń i zanieczyszczeń. Co ważne, jest łatwy w użyciu. Po zaprogramowaniu maszyny dla danej przestrzeni i ustawieniu timera sprzęt praktycznie działa sam. Po prostu umieść go na podłodze i wciśnij przycisk START. Niektóre modele z wyższej półki mają zaawansowane czujniki i są w stanie przełączać się między gołymi podłogami a obszarami pokrytymi wykładziną bez ręcznej zmiany ustawień. Inne umożliwiają sterowanie za pomocą aplikacji na smartfony.

Philips Polska – Pani Gadżet testuje odkurzacz automatyczny Philips SmartPro Active

Żarówki Philips Hue White i Color Ambience

W ofercie marki Philips znajdziesz wysokiej jakości rozwiązania oświetleniowe: standardowe żarówki, paski świetlne, lampy wiszące, reflektory itp. Teraz za pomocą jednego dotknięcia smartfona możesz wyczarować wspaniały nastrój w całym domu. Dostosuj kolor poszczególnych żarówek, by zmienić klimat każdego pomieszczenia. 

Google Chromecast Ultra

Niezależnie od tego, czy kochasz oglądać filmy, seriale, czy programy telewizyjne, możesz przesyłać je strumieniowo za pomocą Google Chromecast Ultra. Jego dodatkowa moc z łatwością obsługuje przesyłanie strumieniowe 4K HDR. Zawiera adapter Ethernet. Łączy się z Wi-Fi 802.11ac 2.4 GHz i 5 GHz, podobnie jak zwykły Chromecast, ale ma również antenę 2×1 MISO, która zapewnia szybszą sieć i mniejsze opóźnienia. 

Amazon Echo

To głośnik Bluetooth zasilany przez Alexa, poręcznego asystenta głosowego Amazona. Współpracuje bezpośrednio z wieloma inteligentnymi urządzeniami domowymi, a także z IF This Then That (IFTTT). Co prawda, zajmie to trochę pracy, ale możesz użyć Alexy do sterowania większością gadżetów w domu za pomocą głosu. Pozwala kontrolować światło, zamki w drzwiach, urządzenia, przełączniki. Sterowany głosem “osobisty asystent” pomoże Ci w wykonywaniu różnych zadań. Oferuje przeróżne funkcje: odtwarzanie muzyki, wysyłanie wiadomości, przekazywanie informacji i wyników sportowych. Może też informować o pogodzie i sterować inteligentnym domem.

BrandonYT – Introducing Amazon Echo

Monitor powietrza Wi-Fi, nawilżacz i oczyszczacz

Dbaj o bezpieczeństwo swoje i bliskich, kupując nowoczesny monitor powietrza. Dzięki niemu masz pewność, że oddychasz zdrowym, świeżym powietrzem. Wspomniane urządzenie kontroluje temperaturę, wilgotność i poziom tlenku węgla w pomieszczeniu. Może wysyłać powiadomienia na Twój telefon przez Wi-Fi lub świecić w różnych kolorach, by zasygnalizować nagłe zmiany w otoczeniu. To jeden z tych gadżetów inteligentnego domu, które przydadzą się rodzicom i właścicielom zwierząt. Jeśli jesteś alergikiem lub astmatykiem, zwróć też uwagę na nawilżacz i oczyszczacz powietrza. 

Arlo Q

Kamera Arlo Q zapewnia doskonałą jakość obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy. Ma dokładne czujniki wykrywania ruchu i elastyczną funkcję planowania. Kwadratowe urządzenie należy podłączyć do gniazdka elektrycznego. Co prawda, kamera nie jest wodoodporna, ale pozwala monitorować dom lub mieszkanie. Przechowuje wideo za darmo przez 7 dni. Jeśli chcesz przechowywać filmy przez dłuższy czas, rozważ subskrypcję jednego z planów przechowywania w chmurze.

Pilot uniwersalny: Pilot Logitech Harmony Elite

Przykuwa uwagę atrakcyjnym, eleganckim designem, Ma zintegrowany ekran i działa z dużą ilością sprzętu. Nie tylko obsługuje systemy telewizyjne i multimedialne przez podczerwień i Bluetooth, ale będzie również współpracować z innymi inteligentnymi zestawami domowymi z obsługą Wi-Fi. Może nawet wyłączyć światła w domu, jednocześnie uruchamiając system bezpieczeństwa.

Fot. Kowon vn/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*