6 pomysłów na rodzinne spędzenie zimowych wieczorów

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nie da się ukryć, że czas dla rodziny jest niesamowicie ważny i cenny. W dobie zabiegania, zapracowania i tysiąca bodźców musimy naprawdę skupić się i wygospodarować czas, aby okazać bliskim nasze uczucia i wsparcie. Zimowe, długie wieczory wydają się być ku temu idealną okazją.

Wieczorne, zimowe atrakcje, które pokocha cała rodzina

Kto z nas nie zgodzi się z tym, że zimy to wręcz idealny czas na to, aby spędzać go z rodzinami w przytulnym, domowym otoczeniu? Długie, zimne – niezależnie czy śnieżne, czy deszczowe – wieczory stanowią idealną zachętę do zaszycia się w domu i ciekawych aktywności. Na co się jednak zdecydować, skoro różne pokolenia mogą chcieć różnych rzeczy? Musimy znaleźć zajęcia, które zaspokoją potrzeby wszystkich członków naszej rodziny. Dla inspiracji przygotowaliśmy listę kilku propozycji.

Planszówki

Co myślicie o grach planszowych? Od dłuższego czasu planszówki przeżywają swój renesans i uwierzcie, że naprawdę jest w czym wybierać. Bez problemu można dopasować grę do oczekiwań i potrzeb wszystkich bliskich. Będzie to wymarzona rodzinna impreza wieczorowa nie tylko na nadchodzące zimy, ale całe lata.

Pieczenie

Pieczenie może być doskonałym zajęciem dla całej rodziny. Nawet jeśli nikt z bliskich nie potrafi gotować ani piec, robienie ciasteczek może być zwyczajnie bardzo zabawnym i ciekawym sposobem na spędzenie wieczoru. Moment, w którym ciasteczka wyjdą z piekarnika, jest naprawdę niezwykle satysfakcjonujący. Dodatkowo, jeśli mamy babcię lub ciotkę z tajnym, ulubionym przepisem, możemy poprosić je, aby przyłączyły się do naszej kuchennej podróży.

Maraton filmowy

Co zrobić, jeśli na dworze jest bardzo zimny wieczór i nie chcemy wychodzić z domu, ale nadal chcemy jak najlepiej wykorzystać wspólny czas? Maraton filmowy wydaje się idealnym pomysłem! Wybierzcie wspólnie kilka filmów, zróbcie popcorn i przekąski – jak w kinie. Całą rodziną można w ten sposób przenieść się w ten sam fantastyczny, wyimaginowany świat, a po seansie podzielić się emocjami czy myślami.

Wspólny wolontariat

Jednym z najzdrowszych sposobów na spędzenie wieczoru z rodziną jest poświęcenie czasu na szczytny cel. Oczywiście zimowy wieczór wydaje się świetnym momentem, aby zostać w domu pod kocykiem, jednak warto pamiętać, że wielu z nas nie może cieszyć się takim luksusem. Możemy zabrać rodzinę do schroniska dla zwierząt lub szpitala dziecięcego. Możemy pomóc nakarmić bezdomnych lub zrobić coś innego w formie wolontariatu.

Wyjdźcie z sieci

W dzisiejszych czasach zaawansowanych technologii ważne jest, aby czasami pozostać offline. Może to być prawdziwe wyzwanie, jeśli nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Jednak spędzanie czasu z rodziną bez ingerencji świata zewnętrznego jest czymś, za czym wszyscy tęsknimy, nawet jeśli jeszcze nie zdajemy sobie z tego sprawy. Więc śmiało, wyłączmy wszystkie telefony i spędźmy trochę czasu razem – po prostu.

Łyżwy

Jak moglibyśmy przegapić jedną z najpiękniejszych zimowych aktywności wszech czasów? Jazda na łyżwach może być świetną zabawą! Dowiedzmy się, gdzie jest najbliższe (lub najlepsze) lodowisko, złapmy łyżwy i rodzinę pod pachę i spędźmy razem te wspaniałe godziny na lodzie. A potem? Koniecznie gorąca czekolada!

Zdj. główne: Valentina Locatelli/unsplash. com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*