Biuro rachunkowe w Katowicach – dlaczego warto powierzyć swoje finanse profesjonalistom?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Prowadzenie własnej działalności to zajęcie na pełen etat. Wielu młodych przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele zagadnień będzie wymagało ich uwagi. Jedną z takich kwestii jest skrupulatne prowadzenie finansów firmy oraz odpowiednie jej rozliczanie. Jak się do tego zabrać, jeśli prowadzimy, np. firmę IT i nie mamy pojęcia o rachunkowości? Rozwiązaniem jest powierzenie swojej firmy pod opiekę biura rachunkowego.

Księgowość Katowice – czy warto powierzyć swoje finanse fachowcom?

Kwestie finansowe potrafią być niezwykle zawiłe i zajmować niedoświadczonym osobom znaczną ilość czasu. Dodatkowo brak rozeznania może skutkować popełnianiem znaczących błędów, które w konsekwencji mogą ściągnąć na przedsiębiorcę różnego rodzaju kontrole państwowe. Z tego powodu wielu właścicieli spółek, przedsiębiorstw, czy osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, decyduje się za zawierzenie swoich finansów profesjonalnym biurom rachunkowym, takim jak Skut&Słania.

Biuro rachunkowe Katowice – jest to nie tylko sposób na uniknięcie konsekwencji nieprzemyślanych działań, lecz także znaczna oszczędność czasu. Podczas gdy księgowy będzie zajmował się prowadzeniem rachunkowości, przedsiębiorca może w pełni skupić się na tym, co powinno być dla niego priorytetowe, czyli na rozwijaniu swojej działalności, kontaktach z klientami i poszerzaniu swoich kompetencji.

Usługi rachunkowe Katowice – na co zwrócić uwagę przy wyborze księgowego?

Jeśli już zdecydujemy się na skorzystanie z usług profesjonalnego księgowego, należy zastanowić się, na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego. Nie każda osoba, która przedstawia się jako specjalista od rachunkowości, rzeczywiście nim jest. Renomowane biura nie będą miały problemów z tym, aby przedstawić Ci certyfikacje potwierdzające ich kompetencję. Jednym z takich dokumentów jest certyfikat księgowy wystawiony przez Ministerstwo Finansów.

Warto również zapoznać się z opiniami, jakimi cieszy się dane biuro rachunkowe. Katowice są dużym miastem i na jego terenie działa wiele tego typu firm. Inni przedsiębiorcy często chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami na branżowych stronach internetowych.

Księgowość Katowice – jakie zadania wykona za Ciebie biuro rachunkowe?

Na początku należy wspomnieć, że fakt podjęcia współpracy z biurem rachunkowym należy zgłosić do odpowiedniego oddziału Urzędu Skarbowego. Dzięki temu przedstawiciel będzie mógł w Twoim imieniu kontaktować się z tą jednostką i reprezentować w niej Twoje interesy.

Jakie zadania wykona dla Ciebie biuro rachunkowe?

  • Biuro rachunkowe zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, ksiąg przychodów i rozchodów, ewidencji środków trwałych, sporządzaniem sprawozdań finansowych, sporządzaniem i przekazywaniem sprawozdań podatkowych czy rozliczeniem wszelkich transakcji wewnątrzwspólnotowych (VAT EU).
  • Niektóre biura oferują również swoim klientom usługi związane z prowadzeniem kadr i płac wewnątrz firmy. Jest to kolejna forma odciążenia samego pracodawcy, który może mieć pewność, że wszystkie formalności związane z zatrudnianiem nowych pracowników oraz prowadzeniem spraw kadrowych firmy będą bezpieczne, załatwione należycie i terminowo.
  • Warto również zatrudnić biuro, które w razie konieczności będzie mogło zająć się obsługą prawną Twojej spółki lub przedsiębiorstwa. Wsparcie prawne może obejmować jedynie doradztwo lub pomoc w zakresie sporządzania umów cywilnoprawnych albo analizy zawieranych umów gospodarczych.

Fot.: Mikhail Nilov/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*