Jak zarobić na CFD?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Osoby nieobeznane z branżą finansową często myślą, że inwestowanie polega jedynie na kupowaniu i sprzedawaniu akcji i obligacji. Tymczasem obecnie na światowych rynkach finansowych dostępnych jest także wiele innych, ciekawych instrumentów inwestycyjnych. Jednym z nich są kontrakty CFD. Czym one są i jak można na nich zarobić?

Kontrakty CFD – podstawowa definicja

Kontrakt CFD to inaczej „kontrakt różnicy kursowej” lub „kontrakt na różnice kursowe”. Jest to kontrakt pomiędzy dwiema stronami: wystawcą kontraktu i jego nabywcą. Kontrakt zakłada, że wystawca pokryje różnicę między wartością danych, ściśle określonych aktywów (np. akcje i obligacje, ale też waluty, surowce, towary, itd.) w dniu wykonania kontraktu a ich wartością w dniu ustalania kontraktu. Gdyby różnica ta była ujemna, musiałby ją jednak pokryć nabywca kontraktu, zwracając wartość różnicy wystawcy.

Jak można zarobić na handlu CFD?

Kontrakty CFD można wykorzystać do handlu niemal wszystkimi aktywami finansowymi – od Forex, poprzez globalne akcje i obligacje, po towary, waluty i kryptowaluty.

Niewątpliwą zaletą kontraktów na różnice kursowe jest ich mała kapitałochłonność w porównaniu z tradycyjnymi instrumentami finansowymi oraz to, że potencjalnie oferują one możliwość zarobku zarówno na rynkach z rosnącymi, jak i spadającymi cenami.

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu dźwigni finansowej – czyli możliwości otworzenia pozycji znacznie przewyższających kwotę wymaganą do otwarcia transakcji. Pozycja ta jest otwierana w oparciu o depozyt zabezpieczający na koncie tradera. Wysokość depozytu zabezpueczającego i zasady handlu ustalają brokerzy CFD, na platformach których traderzy otwierają swoje indywidualne konta.

Dzięki możliwości nabycia pozycji za ułamek jej wartości można zarobić duże pieniądze – choć niestety, za cenę odpowiednio większego ryzyka. Do skutecznego inwestowania w CFD potrzebne są więc wiedza, doświadczenie oraz umiejętność planowania i strategicznego myślenia. Jak najlepiej rozwinąć w sobie te przymioty? Poprzez ćwiczenie handlu CFD w praktyce!

Dość gadania, czas zacząć zarabiać!

Chciałbyś już zacząć swoją przygodę z kontraktami CFD? Jeśli tak, to zobacz w Saxo Bank Polska i zobacz, jakie CFD spośród bogatej oferty (w Saxo dostępnych jest w tej chwili ponad 9,500 kontraktów z poziomu jednego rachunku) warto zakupić!

Jeśli natomiast masz jeszcze jakieś pytania, to zawsze możesz skorzystać z eksperckiego, całodobowego wsparcia, jakie swoim klientom oferuje broker. Przejdź na stronę Saxo – tylko ten krok dzieli Cię od fascynującego świata CFD!

Zdjęcie główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*