Co kupić na roczek dziecka?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zakup prezentu na pierwsze urodziny malucha może być sporym wyzwaniem. Przy wyborze upominku najważniejsze jest bezpieczeństwo. Warto zadbać o to, aby zabawka spełniała wszystkie normy, posiadała potrzebne atesty i wspierała rozwój dziecka. Prezentujemy krótką listę inspiracji prezentowych na roczek dziecka.

Koń na biegunach

Koń na biegunach stał się już prezentem kultowym – niezmiennie daje dzieciom wiele radości i pozwala im rozładować nadmiar energii. Ponadto w trakcie bujania maluchy ćwiczą zmysł równowagi i koncentrację. Huśtanie na koniku ma działanie uspokajające, może także zastąpić wyjście na plac zabaw w deszczowy dzień. Przy zakupie konika na biegunach zwróć uwagę na to, aby wybrać stabilny model – najlepiej z wyprofilowanym siedziskiem i zabezpieczeniem w postaci ochronnej barierki. Dla małego dziecka sprawdzi się przyjemny w dotyku pluszowy konik osadzony na drewnianych płozach.

Karty do zdjęć

Jeśli szukasz oryginalnego prezentu na pierwsze urodziny, wybierz zestaw kart do zdjęć. Fotografia pozwala uchwycić ulotne chwile, a dzięki oprawie w postaci kart z podpisami rodzice nie będą mieli problemu z przypomnieniem sobie ważnych momentów z życia ich pociechy. Wybierz zestaw „Mój pierwszy rok” i spersonalizuj go według własnych potrzeb. Na kartach umieszczone zostały różnorodne teksty, m.in.: Witaj na świecie, Pierwsza kąpiel, Pierwszy spacer, Mam tydzień, Mam pierwszy ząbek, Już podnoszę główkę, Mój pierwszy uśmiech, Moja pierwsza przespana noc, Już raczkuję, Mój Tata jest Super-bohaterem, Kocham Mamusię czy Jedziemy na wakacje.

Pod każdym tekstem jest miejsce na wpisanie daty opisanego wydarzenia. Uzupełnione karty do zdjęć pierwszy rok w połączeniu ze zdjęciami będą niesamowitą pamiątką dla całej rodziny. Dziecko z pewnością doceni ją, kiedy podrośnie. Co ważne, karty mają zaokrąglone narożniki tak, aby były bezpieczne w użytkowaniu.

Klocki

Kolorowe klocki w różnych kształtach to zabawka, którą kochają zarówno dzieci, jak i dorośli. Układanie klocków wspiera rozwój umiejętności motorycznych i logicznego myślenia, kreatywność, a także wyobraźnię przestrzenną malucha. Nie dość, że klocki bawią, to jeszcze przy tym uczą, dlatego warto kupować je dzieciom od najmłodszych lat. Dla rocznego jubilata dobrym prezentem będą barwne klocki typu sorter, model w formie puzzli, klocki domino albo mozaiki edukacyjne. Możesz zdecydować się także na zakup ekologicznych klocków z Bio tworzywa, rodzice dziecka z pewnością docenią ten gest. Sklep z klockami, w którym planujesz zakupy, powinien stawiać na jakość wykonania towarów. Ważne, aby zabawki były wyprodukowane zgodnie z normami bezpieczeństwa i posiadały certyfikat CE. Małemu dziecku mogą zaszkodzić zabawki wykonane z toksycznych substancji. Zagrożenie mogą stanowić również ostre krawędzie klocków albo zbyt mały rozmiar elementów. 

Zabawki edukacyjne

Edukacja w formie zabawy jest najbardziej przyswajalna i najprzyjemniejsza dla dzieci. Jeśli nie masz pomysłu na zabawkę, zawsze możesz kupić maluchowi książkę interaktywną albo zestaw kontrastowych kart. Kolorowe plansze mogą być pomocne podczas ćwiczeń podnoszenia główki, stanowić trening dla wzroku dziecka, a także służyć w roli ozdoby pomieszczenia. Kiedy dziecko podrośnie, będzie mogło uczyć się tabliczki mnożenia, słówek i ortografii z podobnych kart przeznaczonych dla starszych dzieci.

To dobra forma nauki, która angażuje wyobraźnię i wzmacnia pamięć. Ze względu na niewielki rozmiar kart świetnie sprawdza się w podróży. Sprawdź szeroki wybór gier edukacyjnych dostępnych pod adresem: karty.edu.pl

Zdj.główne: freestocks/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*