Co na ślub powinni ubrać świadkowie?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Sezon weselny już za pasem, dlatego pora wybrać strój, w którym wystąpisz na imprezie. Jeśli zostałaś poproszona o zostanie świadkową na ślubie przyjaciół, przemyśl z wyprzedzeniem, jaką kreację chcesz wybrać, a nawet skonsultuj swoją decyzję z panną młodą. Poznaj kilka rad, co do tego, co na ślub i wesele powinni założyć świadkowie. 

Kolor sukienki ma znaczenie

Wybór sukienki dla świadkowej jest trudnym zadaniem. Zwykły gość weselny może tak naprawdę włożyć, co chce, o ile nie jest to długa, biała suknia. Świadkowa powinna być drugą najbardziej elegancką kobietą na sali, zaraz po pannie młodej. Jednak pod żadnym pozorem nie może wyglądać tak samo dobrze, lub broń Boże, lepiej od niej. Cała uwaga i zachwyt gości musi skupić się na świeżo upieczonej żonie. By nie odwracać tego dnia uwagi od Najważniejszej, unikaj jaskrawych kolorów, zwłaszcza czerwieni. Co oczywiste, odpadają także czerń i biel, chyba że panna młoda zadecyduje inaczej. 

Czasem panny młode chcą, by dosłownie wszystko przy stole prezydialnym pasowało do wystroju sali, dlatego warto zapytać, czy może nie chciałaby, żeby kolor Twojej sukienki pasował do motywu przewodniego na sali. Jeśli Twoja przyjaciółka nie ma takiej preferencji, wybierz suknię w stonowanym kolorze. Bardzo popularne są ostatnio odcienie zieleni, miodowa lub musztardowa żółć oraz bordo. 

Jaka długość sukienki?

Obecnie najmodniejsze są suknie maxi lub midi. Sukienka mini może wyglądać bardzo korzystnie, jednak nie jest wygodna do zabawy. Wesele to impreza taneczna, na której liczy się dobra zabawa. Do szalonych tańców dodaj jeszcze alkohol, który często jest obecny na takich zabawach i wpadka z bielizną na wierzchu gotowa. Sukienki za kolano gwarantują komfort i swobodę ruchów. Wybierając dłuższą sukienkę możesz mieć pewność, że nie odsłoni ona za dużo nawet podczas wykonywania skomplikowanych figur tanecznych. Sukienka nie powinna być zbyt ozdobna, tak, by nie przyćmiewała sukni ślubnej panny młodej. Jej krój dobierz do swojej figury, gustu i preferencji. Pamiętaj, że powinnaś czuć się w swojej kreacji pewnie i swobodnie. Dodające pewności siebie poczucie, że wyglądasz zjawiskowo, zadziała lepiej niż jakikolwiek makijaż, czy gorset wyszczuplający. Pewność siebie to najlepsza ozdoba każdej kobiety. 

W co powinien być ubrany świadek?

Świadek powinien być drugim najbardziej eleganckim mężczyzną na sali weselnej. Będąc świadkiem u najlepszego kumpla, również musisz pamiętać o tym, że to jego dzień. Oczywiście faceci są zazwyczaj dużo mniej wrażliwi na punkcie stroju i detali, ale postaraj się nie wystąpić w garniturze lepszym od niego. Garnitur to oczywiście obowiązek dla świadka. Jego kolor nie ma szczególnego znaczenia, chyba że para młoda ma jakieś prośby. Porozmawiaj z panem młodym i zapytaj, jaki garnitur zamierza założyć. Może chciałby być jedynym mężczyzną w kolorowym lub wzorzystym stroju i woli, żebyś wystąpił w gładkim, czarnym lub granatowym garniturze. Koszula męska do garnituru powinna być gładka i biała lub w kolorze ecru. Wybór – muszka czy krawat, należy do Ciebie, jeśli pan młody nie ma w tej kwestii uwag.

Wesele, zwłaszcza dobrych przyjaciół, to powód do ogromnej radości. Bycie świadkiem ich ślubu jest wielkim wyróżnieniem, dlatego postaraj się jak najbardziej ułatwić im przejście przez ten wyjątkowy, ale także stresujący dzień. Pamiętaj, że Twoim zadaniem jest towarzyszyć im i wspierać jak najbardziej, jednak nie zapominaj o dobrej zabawie. Twój strój jest jedną z rzeczy, którą możesz zaoszczędzić parze młodej sporo stresu. Przekaż przyjaciołom, jaką stylizację chcesz wybrać, zastanów się nad tym z wyprzedzeniem, tak, by w dzień ślubu nie było już żadnych niespodzianek. 

Fot. Ibrahim Boran/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*