Jakie zabawki do aportowania psy lubią najbardziej?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Aportowanie to jedna z ulubionych psich zabaw. Dzięki niej pies może się wybiegać, co jest zgodne z jego naturą i instynktem łowieckim. Do zabawy zwykle wystarczy kawałek patyka, ale ze względu na możliwość jego szybkiego zgryzienia, zdecydowanie lepiej sięgać po profesjonalne, trwalsze zabawki dla psa do aportowania. Doskonałym przykładem takich gadżetów są piłki tenisowe i gumowe, lateksowe i winylowe figurki z piszczałkami, frisbee i ringo.

Jaka piłka do aportowania?

Najprostszą, ale i jednocześnie jedną z najlepszych zabawek dla psa do aportowania jest piłka gumowa lub kauczukowa. Piłka powinna być elastyczna, ale jednocześnie dość twarda, co utrudni jej szybkie przegryzienie i zniszczenie. Piłka powinna być również na tyle duża, by pies przez przypadek jej nie połknął, ale jednocześnie mógł złapać ją w zęby i przynieść do właściciela. W charakterze zabawki dla psa do aportowania najlepiej sprawdzają się klasyczne piłki tenisowe, specjalne piłki lateksowe i gumowe z piszczałką, ewentualnie piłki wykonane z grubego sznura, których pies w żaden sposób nie przegryzie i które wydają się jednym z najtrwalszych rozwiązań. W sprzedaży dostępne są również piłki do aportowania, do zabawy w wodzie, unoszące się na powierzchni, dedykowane psom, które kochają pływać i nie boją się wody. 

Frisbee i ringo

Część psów jest bardzo skoczna i doskonałym zamiennikiem dla tradycyjnych piłek będą dla nich różnego rodzaju dyski do rzucania. Doskonałym przykładem takiego gadżetu jest frisbee, czyli typowa psia zabawka znana z wielu amerykańskich filmów. Frisbee to plastikowy talerz, który dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu, po nadaniu mu rotacji ruchem dłoni, delikatnie szybuje w powietrzu, przemieszczając się na dość dużą odległość. Stosunkowo wolny i niski lot sprawia, że szybki pies ma możliwość podskoczenia do dysku i złapania go w zęby. Innym przykładem podobnej zabawki dla psa jest ringo, czyli rodzaj dysku pustego w środku. Przedmiot w formie obręczy jest łatwiejszy do schwytania nawet przez małego psa, w związku z czym może być dobrą alternatywą dla frisbee, zwłaszcza w przypadku psów gatunków małych i średnich. 

Do aportowania wykorzystać można również gumowe, winylowe i lateksowe zabawki dla psów w kształcie kości. Niekiedy takie gadżety uzupełnione są krótkim, mocnym sznurem, dzięki czemu można używać ich również do siłowania się z psem, co dla zwierzęcia także jest formą zabawy. Część z tego typu zabawek wyposażona jest w miękkie kolce, które dodatkowo masują dziąsła psów, tym samym poprawiając ich kondycję. 

Fot.: Afra Ramió/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*