Czym jest teleradiologia?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Teleradiologia to dziedzina medycyny, w której używa się technologii w celu natychmiastowego przesyłania obrazów medycznych do specjalistów, znajdujących się w zupełnie innej placówce niż ta, w której wykonywane były zdjęcia. Jest to swego rodzaju pionierska technika, która okazuje się bardzo skuteczna i powoli przyłącza się do niej coraz więcej ośrodków medycznych na terenie Polski.  

Placówki, gdzie jest wykonywana

Z roku na rok coraz więcej placówek medycznych decyduje się na włączenie do swoich usług teleradiologii, jednak najczęściej wybieraną spośród nich jest https://eurodiagnostic-polska.pl/. Firma Eurodiagnostic oferuje w swoich usługach kompleksowe podejście do potrzeb pacjentów. Personel firmy to doświadczeni specjaliści, którzy w rekordowym tempie dokonają analizy zdjęć i prześlą diagnozę w tempie szybszym, niż tradycyjnymi sposobami. Oprócz tego, firma oferuje wsparcie 24/7 i stały kontakt z lekarzem radiologiem w razie potrzeby. Mimo doskonałej jakości swoich usług, Eurodiagnostic może pochwalić się bardzo dobrymi cenami, co wybija ją jeszcze bardziej ponad konkurencję. 

Czy teleradiologia jest bezpieczna?

Tak. Wszelkie dane pacjentów już od momentu wykonania zdjęcia, przez kontakt ze specjalistą i diagnozę są bezpieczne i nie ma możliwości żadnych wycieków informacji. Dodatkowo, taki sposób przesyłania danych medycznych jest bardzo dyskretny, ponieważ wgląd do informacji ma tylko niezbędna liczba personelu medycznego. Wszelkie procesy przesyłania danych są bardzo klarowne i pacjenci mają wgląd do monitorowania, na jakim etapie diagnozy się znajdują. Całość transferu informacji jest wykonywana w najnowocześniejszych programach informatycznych co gwarantuje bezpieczeństwo, przejrzystość i szybkość transportu zdjęć i danych.

Zalety użycia teleradiologii we współczesnej medycynie

  1. O wiele szybszy dostęp do opinii specjalistów
  2. Usprawnienie całego procesu przesyłania informacji i w ten sposób ogólna poprawa jakości służby zdrowia 
  3. Oszczędność czasu pacjenta i przyśpieszenie diagnozy w celu wcześniejszego rozpoczęcia leczenia, ponieważ często czas do otrzymania diagnozy odgrywa kluczową rolę w procesie leczenia. 
  4. Znaczna redukcja kosztów dzięki większej komputeryzacji 
  5. Szybka wymiana informacji pomiędzy placówkami, bez konieczności konwersacji na papierze, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa przy przesyłaniu danych
  6. Redukcja zarówno kosztów dojazdów jak i wielokrotnych konsultacji, co zarazem skraca czas otrzymania diagnozy o wszelkie kolejki

zdj. główne: Harlie Raethel/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*