Stopery do uszu do spania wielokrotnego użytku – filtr i redukcja głośnych dźwięków zapewniająca komfort snu

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Odpowiednia ochrona słuchu jest konieczna nie tylko w dzień np. zabezpieczająca słuch przed hałasem przemysłowym. Nie da się ukryć, że hałas przeszkadza nam nawet w nocy, różnorakie odgłosy dobiegające z ulicy lub od uciążliwych sąsiadów puszczających głośną muzykę. Tak samo może nam przeszkadzać chrapanie osoby śpiącej obok, dlatego warto zapewnić sobie spokojny sen z pomocą odpowiednio dobranych stoperów do uszu na noc, gwarantujących odczuwalną redukcję hałasu i dających wyższy poziom komfort wypoczynku.

Stopery do uszu do spania – czym są i jak chronią nasz słuch?

Powszechnie używane stopery, nazywane także zatyczkami do uszu do spania, to praktyczne wkładki, które wsuwamy bezpośrednio do kanału usznego, pozwalające izolować się od niemal wszystkich dźwięków dochodzących z zewnątrz, sprawdzające się niemal w każdym hałaśliwym otoczeniu. Mogą być wykonane z różnych materiałów, a dostępne na rynku są:

  • stopery do uszu woskowe, miękkie i jednorazowego użytku;
  • stopery do uszu silikonowe, elastyczne i wygodne;
  • stopery do uszu piankowe, stosowane właśnie podczas snu.
  • stopery do uszu gumowe, niezalecane ze względu na swoją twardość i niewygodę użycia;
  • stopery do uszu z tworzyw sztucznych, wielokrotnego użytku, najbardziej higieniczne, idealnie dopasowujące się do uszu.

Zatyczki do uszu do spania – jak zapewniają nam spokojny sen

Odpowiedni dobór stoperów, które działają jako blokada i filtr docierających do uszu dźwięków, nie jest prosty. Poza wyborem materiałów, z jakich je zrobiono, równie istotny jest ich kształt, tak samo ułatwiający skuteczne tłumienie wysokiego poziomu hałasu i przeciwdziałający nadmiernemu wydzielaniu woskowiny. Niewłaściwie dobrane wkładki douszne mogą powodować niekomfortowe uczucie szumu, ucisku i ból, a w skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uszkodzenia narządu słuchu.

Najbardziej polecane są wkładki do uszu zrobione z tworzyw sztucznych, a zastosowanie w modelach dostępnych pod adresem producenta https://sleepzone.ovh/, znajduje nowoczesny i wytrzymały elastomer termoplastyczny. Pozwala na idealne dopasowanie się do kształtu twoich uszu i kanału słuchowego, dzięki dostosowywaniu się do temperatury ciała, zapewnia też ich właściwą wentylację i nie zawiera silikonu. 

Specjalna konstrukcja selekcjonuje także, jakie słychać dźwięki, wygłusza np. muzykę zza ściany, ale budzik czy wibracje telefonu już nie. Warto samemu sprawdzić ich dane na stronie wytwórcy, a do zakupu może zachęcić też atrakcyjny design stoperów, trzeba też odpowiednio dobrać ich stopień tłumienia np. średni 25 dB, określany skrótem SNR, a w razie potrzeby i wyższy.

Stopery do uszu do spania – zalecany sposób użycia i utrzymania w czystości

Stopery przeciwhałasowe doskonale sprawdzają się w każdej sytuacji, gdy dokuczają nam w nocy uciążliwe hałasy, pozwalając spokojnie zasypiać i budzić się w pełni wypoczętym. Wydatnie poprawia to samopoczucie psychiczne, zmniejszając ryzyko wystąpienia wielu dolegliwości:

  • trudności z zasypianiem mogących prowadzić do bezsenności;
  • uczucia chronicznego zmęczenia, przede wszystkim psychicznego;
  • stresu i innych napięć nerwowych;
  • zaburzeń pracy serca i układu krążenia;
  • słabnącej koncentracji i problemów z pamięcią.

Użytkownikom na pewno zależy na ich uniknięciu, stąd ważne staje się użytkowanie produktu zgodnie z instrukcją dołączoną do zestawu przez wytwórcę. Dotyczy to wszystkich modeli, a najważniejszą kwestią jest prawidłowe czyszczenie zatyczek, nie wolno do tego stosować żadnych agresywnych metod, wystarczy tylko regularnie myć stopery ciepłą wodą z mydłem i wysuszyć przed ponownym użyciem.

Renomowany producent dołącza również mocne etui, zabezpieczające zatyczki przed uszkodzeniem czy zgubieniem. Jeśli więc chcecie poprawić komfort swojego snu i wypoczynku, to wystarczy w dowolnym momencie złożyć zamówienie na wybrany model stoperów do uszu, 1 para nie kosztuje wiele, a sprawi, że wreszcie się porządnie wyśpicie.

Fot.: materiał zewnętrzny Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*