Szczepienie dzieci przeciw Covid-19 możliwe już w wakacje?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że najprawdopodobniej już w wakacje dzieci będą mogły przyjąć szczepionki przeciw Covid-19.

Szef resortu zdrowia na antenie Radia Zet podkreślił, że pierwsze wyniki badań prowadzonych przez firmę Pfizer wśród osób w przedziale wiekowym 12-15 lat są optymistyczne i jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to chętne dzieci będą mogły się zaszczepić już latem. Minister podkreślił jednak, że najważniejsze jest bezpieczeństwo pacjentów i trzeba poczekać na ostateczne potwierdzenie wiarygodności tych badań.

Badania nad skutecznością szczepionki w grupie 12-15 lat

Dotychczas szczepionka BioNTech/Pfizer była dopuszczona dla osób powyżej 16. roku życia. Pod koniec marca firma Pfizer podała do publicznej wiadomości, że prowadzone przez nią badania kliniczne potwierdzają wysoką skuteczność i bezpieczeństwo preparatu także w grupie wiekowej 12-15 lat. W badaniu wzięło udział 2 tys. 260 dzieci ze Stanów Zjednoczonych. U 18 z nich, które otrzymały placebo nastąpiło zakażenie koronawirusem, z kolei u pozostałych osób zaszczepionych preparatem firmy Pfizer choroby nie stwierdzono.

Fot. Gustavo Fring/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*