Jak karmić dorosłego psa?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Odżywianie ma ogromne znaczenie dla zdrowia i kondycji Twojego psiaka. Jak jednak karmić swojego psiego przyjaciela, aby mieć pewność, że jedzenie, które mu podajesz jest dla niego zdrowe i odżywcze? Podpowiadamy, jak wybrać karmę dla dorosłego psa!

Zdrowa dieta – dlaczego jest taka ważna?

Zdrowa i dobrze skomponowana dieta ma ogromne znaczenie w przypadku psów. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że ma ona bezpośredni wpływ na jego zdrowie oraz kondycję. Jako właściciel psiaka musisz mieć świadomość, że nieodpowiednie jedzenie może mieć bardzo dotkliwe skutki zdrowotne, a nawet skrócić życie Twojego przyjaciela. Jaką karmę oraz przekąski warto więc podawać swojemu pupilowi?

Karma dla psa

Dorosłego psa możesz z powodzeniem karmić zarówno suchą, jak i mokrą karmą. Jak jednak wybrać najlepszą karmę dla pupila?

Karma sucha

Suchą karmę dla psa znajdziesz w każdym sklepie zoologicznym, a nawet w supermarkecie. Nie oznacza to jednak, że każda z nich będzie odpowiednia dla Twojego psiaka. Aby mieć pewność, że suchy pokarm dla psa jest zdrowy i w pełni bezpieczny, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Przede wszystkim czytając skład karmy, zwróć uwagę na zawartość mięsa. Dobra karma będzie zawierać go jak najwięcej. Upewnij się również, że karma zawiera czyste mięso lub ryby, a nie produkty odzwierzęce.

Warto także zwrócić uwagę na zawartość zdrowych tłuszczy oraz witamin i minerałów. Największe znaczenie mają tutaj witaminy z grupy B, witamina A, D3, czy E. Dobra karma będzie także bogata w minerały takie jak wapń, magnez czy cynk.

A czego unikać w suchej karmie? Przede wszystkim wszelkiego rodzaju konserwantów, sztucznych barwników i aromatów, zbóż oraz słodzików.

Jeśli szukasz zdrowego i pełnowartościowego pożywienia dla Twojego pupila, to na uwagę zasługuje między innymi karma Brit dla psa oraz karma dla psa Rafi.

Karma mokra

Swojemu psiakowi warto podawać również mokrą karmę. Możesz zdecydować się na zakup takiej karmy lub przygotować ją samodzielnie. Co powinien zawierać taki psi posiłek?

Na pierwszym miejscu powinno znaleźć się oczywiście mięso – należy pamiętać, że dla zdrowia psa, to właśnie z mięsa powinno składać się 70% diety.  Świetnym wyborem będzie przede wszystkim mięso z indyka. Raz lub dwa razy w tygodniu możesz podać swojemu psu ryby. Zadbaj także o źródło tłuszczu. Świetnym tłuszczem, który jest bardzo zdrowy dla psów, jest tłuszcz z łososia. Do takiej karmy dodaj również jabłka oraz marchewki w niewielkiej ilości. 

Możesz mieć pewność, że tak skomponowana dieta będzie miała bardzo dobry wpływ na zdrowie Twojego pupila!

Fot.: Ayla Verschueren/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*