Dlaczego warto ćwiczyć z pomocą trenera i dietetyka?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Aktywność fizyczna jest dla każdego, ale nie każdy jest na tyle wsłuchany w swój organizm, aby zawsze wiedzieć, czego mu potrzeba. Pomoc specjalistów podczas treningów nie zawsze jest potrzebna, jednak bardzo często okazuje się, że samodzielnie trudno jest osiągnąć zadowalające efekty. Dowiedz się, dlaczego warto ćwiczyć z pomocą profesjonalnego trenera i korzystać z usług dietetyka.  

Najlepsze efekty treningów  

Jeśli zależy Ci na zrzuceniu zbędnych kilogramów i wyrzeźbieniu sylwetki, samodzielne treningi mogą okazać się nieskuteczne. Możesz bowiem aktywować nie te partie mięśni, co trzeba. Dodatkowo możesz nabawić się kontuzji lub nadwyrężyć mięśnie.

Dzięki współpracy z trenerem personalnym efekty ćwiczeń zobaczysz dużo wcześniej. Trener dobierze program treningów pod Twoje możliwości, potrzeby oraz oczekiwania tak, by był on najbardziej efektywny. Zaletą ćwiczenia z trenerem jest również to, że może on zawsze służyć Ci radą i polecić na przykład dodatki dietetyczne dla sportowców, które możesz kupić na stronie https://inkospor.pl/. Dobra przedtreningówka oraz odżywka białkowa naprawdę mogą pomóc w osiąganiu wyników na siłowni. 

Dieta i ćwiczenia  

Co prawda trener może podpowiedzieć Ci, jak dobierać produkty na redukcji, a jak na masie, takie osoby mają bardzo dużą wiedzę praktyczną na temat diet, jednak nie są dietetykami. Podczas intensywnych treningów musisz dostarczać swojemu organizmowi jak najwięcej białka, odpowiednią dawkę tłuszczy i węglowodanów, aby nie popaść w niedobory i zdrowo rozwijać masę mięśniową.

Dietetyk doradzi Ci, jakie przyjmować aminokwasy, co to takiego i jakie znaczenie ma dla Twojego ciała. Opracuje też specjalną, spersonalizowaną dietę, która będzie wspomagać treningi i przyspieszy pojawienie się widocznych efektów. Dietetyk sportowy opowie Ci także dokładnie o tym, czym jest BCAA, kiedy brać poszczególne suplementy i w jaki sposób działają one na ciało. 

Jeśli chcesz zgubić dodatkowe kilogramy, sam trening może nie być wystarczający. Opracowany przez dietetyka plan żywienia z odpowiednią kalorycznością oraz dobranymi  porcjami pomoże Ci szybko i bez większych wyrzeczeń zobaczyć na wadze upragnioną liczbę, a w lustrze wymarzoną sylwetkę. 

Treningi połączone z odpowiednią dietą dają najlepsze i najszybsze efekty. Deficyt kaloryczny w diecie pozwala schudnąć i utrzymać odpowiednią wagę, z kolei ćwiczenia rzeźbią sylwetkę i nadają ciału formę. To połączenie jest również najbardziej korzystne dla zdrowia, ponieważ intensywne spalanie kalorii na treningach może mieć zły wpływ na organizm, jeśli nie są one odpowiednio uzupełniane. Zbyt duże spalanie kalorii może prowadzić do niedoborów, osłabienia organizmu, a nawet chorób, takich jak anemia.  

Suplementacja w diecie sportowców  

To kolejny temat, który warto poruszyć, jeśli chodzi o ćwiczenia. Niestety wiele osób zaczyna swoją przygodę na siłowni i kupuje suplementy bez wiedzy czy świadomości tego, co do czego służy. Można przez to zrobić sobie niemałe spustoszenie w organizmie, zwłaszcza, jeśli nieświadomie zaczynasz brać dodatkowe hormony.

Trener personalny oraz dietetyk to bardzo wiarygodne źródła informacji o żywieniu oraz suplementacji diety podczas treningów. Mogą polecić Ci konkretne produkty i indywidualnie dobrać odpowiednie dawki tak, żeby działały one najlepiej i najbezpieczniej.

Zdj. główne: GRAHAM MANSFIELD/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*