Gdzie najłatwiej dostać kredyt?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Banki starają się wprowadzać rozwiązania, które pozwolą usprawnić procedury kredytowe i ograniczyć formalności do minimum. Obecnie większość spraw możesz załatwić przez internet bez konieczności osobistego stawiennictwa w placówce bankowej. Nie wszystkie banki oferują jednak taką możliwość, dlatego podpowiadamy, gdzie najłatwiej dostać kredyt i uniknąć skomplikowanych procedur.

Od czego zależy łatwość zdobycia kredytu?

Duża konkurencja na rynku finansowym sprawiła, że banki starają się przyciągnąć do siebie klientów, oferują atrakcyjne warunki współpracy. Oprócz tego dążą do tego, aby proces cały proces przebiegł sprawnie, a pieniądze trafiły na konto w jak najkrótszym czasie. W artykule na stronie https://finanse.rankomat.pl/poradniki/gdzie-najlatwiej-dostac-kredyt/ przeczytasz, jak wyglądają kolejne etapy kredytowania w większości instytucji. Niektórych formalności nie da się całkowicie uniknąć, dlatego łatwość uzyskania kredytu nie zależy tylko od procedur, ale także innych czynników, takich jak:

  • rodzaj kredytu – najłatwiej jest otrzymać kredyt gotówkowy, który w większości banków jest dostępny całkowicie online. Na znacznie trudniejszy proces będziesz musiał się przygotować w przypadku chęci zaciągnięcia kredytu hipotecznego, który wymaga dopełnienia wielu formalności,
  • warunki kredytowe – banki mogą samodzielnie ustalać, jakie warunki musi spełnić klient, aby otrzymać wsparcie finansowe. Niektóre instytucje wymagają założenia osobnego konta, dostarczenia dodatkowych dokumentów o dochodach lub zabezpieczenia kredytu. Przed złożeniem wniosku warto więc zapoznać się ze szczegółami danej oferty, 
  • sposób rozpatrywania wniosku – najprościej jest dostać kredyt w banku, który umożliwia załatwienie formalności przez internet. W takich instytucjach wnioski są rozpatrywane na bieżąco, dlatego decyzję o przyznaniu środków możesz dostać jeszcze tego samego dnia.

Sporym ułatwieniem jest też posiadanie rachunku osobistego w banku, w którym starasz się o kredyt. Jako klient możesz uniknąć większości formalności i masz szansę otrzymać dofinansowanie na korzystniejszych warunkach spłaty. 

Kto może liczyć na łatwy kredyt?

Procedury obowiązujące w danej instytucji w dużym stopniu odpowiadają za łatwość pozyskania środków finansowych. Nie są jednak czynnikiem decydującym, gdyż znacznie istotniejsza jest indywidualna sytuacja kredytobiorcy. W procesie rozpatrywania wniosku brana jest pod uwagę:

  • zdolność kredytowa,
  • historia kredytowania,
  • wysokość i źródło dochodów,
  • liczba osób na utrzymaniu,
  • rodzaj i wysokość aktualnie spłacanych zobowiązań,
  • stałe wydatki ponoszone na utrzymanie gospodarstwa domowego.

Oferty poszczególnych kredytów mogą się znacznie od siebie różnić pod względem warunków, kosztów i rodzaju formalności. Planując złożenie wniosku o udzielenie dofinansowania, warto zapoznać się z rankingiem dostępnym na stronie 

https://finanse.rankomat.pl/kredyty/ranking-kredytow-gotowkowych/. Znajdziesz tam listę najlepszych ofert dostępnych na rynku w danym miesiącu. Zestawienie zawiera też szczegółowy opis parametrów każdego kredytu, dzięki czemu będziesz mógł wybrać dla siebie najkorzystniejszą opcję.

Zdjęcie główne: RODNAE Productions/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*