Jak dbać o brodę?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Mawia się, że broda jest makijażem mężczyzny i rzeczywiście coś w tym jest. Większość facetów z brodą wygląda korzystnie z zarostem, jednak zapuszczenie bujnej, imponującej brody to nie bułka z masłem. Panowie często skarżą się na “dziury” w owłosieniu na twarzy, rzadkie lub cienkie włoski oraz wolny przyrost. Zobacz, jak dbać o brodę, by budziła zachwyt kobiet i zazdrość kolegów.  

Zapuszczanie zarostu  

W fazie zapuszczania brody można kilka razy zwątpić w powodzenie tej misji. O ile los nie obdarzył Cię naturalnie bujnym i szybko rosnącym zarostem, który jest przekleństwem, jeśli chcesz zachować gładką twarz, musisz uzbroić się w cierpliwość. Wzrost nowych włosów oraz ich szybszy porost mogą zapewnić niektóre naturalne substancje, takie jak wywar z kozieradki czy olej rycynowy. Dzięki wcieraniu tych produktów w skórę możesz skrócić okres zapuszczania brody o kilka dni, a nawet tygodni. Kluczem nie jest tu jednak sam olej czy wywar, a połączony z nimi masaż skóry. Dzięki masowaniu twarzy pobudzisz krążenie w okolicy mieszków włosowych, które zabiorą się do bardziej intensywnej pracy i wyprodukują więcej włosków. 

Nadawanie kształtu 

Żeby twarz wyglądała korzystnie z zarostem, należy nadać mu formę. Na początku lepiej nie próbować niczego na własną rękę. Pomoc profesjonalnego barbera będzie tu najlepszym rozwiązaniem. Jeśli jednak jesteś już po wizycie i Twoja broda jest już uformowana w dopasowany do Ciebie sposób, możesz zadbać o utrzymanie tego kształtu, przycinając ją za pomocą trymera. Sprzęt do skracania brody możesz kupić na stronie https://menland.pl/trymery-do-brody. Delikatne przycięcie brody raz na dwa tygodnie powinno na dłuższy czas pozwolić Ci omijać salon barbera i zaoszczędzić sporo pieniędzy, jednak nie obejdzie się bez regularnych wizyt, by na nowo zdefiniować kształt. Chociaż samodzielne skracanie brody jest skuteczne, prowadzi do stopniowego zanikania pierwotnego kształtu zarostu. Dlatego co mniej więcej dwa-trzy miesiące warto na nowo odwiedzić salon barbera, by profesjonalista dokonał poprawek. Mimo wszystko ze swoim trymerem zaoszczędzisz niezłą sumkę.

Pielęgnacja i stylizacja  

Zarost, tak jak włosy na głowie, wymaga odpowiedniej pielęgnacji oraz stylizowania, by wyglądał na zdrowy i zadbany. Jeśli chcesz mieć imponującą i schludnie wyglądającą brodę, zainwestuj w szampon do zarostu, który oczyści włoski oraz skórę twarzy pod nimi z zanieczyszczeń, sebum oraz nakładanych stylizatorów. Taki produkt pozwoli na odblokowanie mieszków włosowych, zapobiegnie powstawaniu stanów zapalnych oraz nadbudowywaniu się kolejnych warstw produktów. Olejek do brody zmiękcza zarost i powoduje, że jest on przyjemniejszy w dotyku oraz łatwiejszy do ułożenia. Wosk lub pomada to z kolei produkty, które pomagają ujarzmić włoski i wystylizować je w określony kształt. Nieważne czy chcesz mieć ekstrawagancko zakręcone wąsy, czy po prostu brodę, która nie sterczy na wszystkie strony, pomada świetnie poradzi sobie z tym zadaniem. Jeśli chodzi o pielęgnację brody, ważne jest też jej czesanie. Szczotka wygładza zarost, rozplątuje włosy i nadaje im blask. Powinna być ona wykonana z włosia, najlepiej dzika, choć włosie syntetyczne też dobrze się sprawdza. Jeśli chodzi o grzebień, jego zęby muszą być dość szeroko rozstawione, by nie ciągnąć brody, a najlepszy materiał wykonania to drewno bambusowe. 

Zdjęcie główne: Mídia/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*