Jak dobrze wybrać produkt finansowy? Podpowiadamy!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele dostępnych form finansowania na rynku. Jedne wymagają większego wkładu budżetu własnego, lub firmy, inne mniej. Mimo wszystko warto poznać wszystkie dostępne produkty finansowe, aby dobrać je odpowiednio pod własne potrzeby. 

Kredyt, jako najbardziej powszechna forma finansowania

Spora liczba reklam, które proponują różne oferty kredytu, potwierdza to, że jest to najbardziej powszechna forma finansowania, zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Sporym minusem tego produktu jest to, że cały proces uzyskania samego kredytu jest stosunkowo długi i męczący. Jeśli chodzi o firmy, to banki często dają im kredyt po upływie 12 miesięcy ich działalności. Na dodatek, w tym przypadku do możliwości kredytowej nie liczy się jedynie cała firma, a również sam właściciel. Oznacza to tyle, że jeśli posiada on nawet drobne pożyczki, może tym samym skreślić sobie szansę na uzyskanie danego kredytu. Kredyt firmowy, różni się bardzo od kredytu gotówkowego. Jeśli bank zaakceptuje nasz wniosek o ten pierwszy wariant, wówczas możliwe jest odliczenie kosztów kredytu w podatku dochodowym, co czyni je dość opłacalnym rozwiązaniem. 

W kwestii potrzeby uzyskania gotówki jak najszybciej warto spróbować sięgnąć po różnego rodzaju pożyczkę. Jednak wcześniej warto zapoznać się z wymaganiami, które trzeba spełnić, aby dana kwota została w ten sposób wypłacona https://sowafinansowa.pl/artykuly/jakie-dochody-akceptuja-pozyczkodawcy.

Leasing, jako alternatywa dla kredytu

Leasing przypomina swoim działaniem pewną formę abonamentu. Dany przedsiębiorca lub osoba prywatna zgłasza się po określony produkt do firmy oferującej usługi leasingowe. Następnie spisywana jest umowa, w której za comiesięczną wpłatę, możliwe jest użytkowanie danej rzeczy. Jeden z najpopularniejszych leasingów jest ten, używany przy nabywaniu samochodów. Ważnym szczegółem takiej umowy jest to, że leasingobiorca nie jest właścicielem danego podmiotu w niej zawartej. Istnieją dwa rodzaje leasingu, jest to kolejno leasing operacyjny, oraz finansowy. Pierwszy wariant polega na tym, że leasingobiorca wykonuje odpisy amortyzacji i wlicza je w koszty samych przychodów. Charakterystycznym czynnikiem w tym przypadku jest brak minimalnego okresu trwania umowy. W leasingu operacyjnym to firma leasingowa dokonuje odpisów amortyzacyjnych. Czas trwania takiej umowy wynosi zwykle minimum 40% okresu amortyzacji. 

Factoring, czyli pomoc w zastojach finansowych

Zasadę działania factoringu najlepiej opisać na przykładzie. Załóżmy, że nasze przedsiębiorstwo wystawia fakturę innej firmie. Wszystko idzie płynnie, dopóki nie okazuje się, że płatność za nią się opóźnia, a my jesteśmy zmuszeni zapłacić pewne inne należności. W tym momencie możliwe jest sięgnięcie po pomoc, właśnie w postaci factoringu. Po spełnieniu pewnych wymogów dostaniemy od firmy factoringowej należność za daną fakturę. Zaległa wpłata natomiast, w całości wraca do firmy, która udzieliła nam pomocy.  W ten sposób możliwe jest pominięcie pewnych zastojów finansowych, a w konsekwencji wielu innych problemów. Najczęściej tego typu rozwiązania są wykorzystywane w branży budowlanej, transportowej lub przemyśle. 

W jaki sposób dobrać odpowiedni produkt finansowy?

Wszystko zależy tak naprawdę od możliwości danej firmy, oraz preferencji jej właściciela. Również sam czynnik, czy zainteresowany jest danym produktem przedsiębiorstwo, czy osoba prywatna ma ogromne znaczenie. Warto poznać dostępne oferty w celu dokonania właściwego wyboru.

Aby uzyskać szybki zastrzyk gotówki, chociażby w celu wpłacenia pewnych należności warto sięgnąć po ranking chwilówek https://sowafinansowa.pl.

Fot. Austin Distel/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*