Jak estetycznie wykończyć mieszkanie?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kiedy budowa się kończy i udaje Ci się kupić mieszkanie w stanie deweloperskim, wydaje się, że najgorsze, czyli kredyt, masz już za sobą. Ale tak naprawdę Twoja praca dopiero się zaczyna. Kwestia wykończenia mieszkania, od pomysłu i projektu, przez znalezienie odpowiedniej firmy, aż do wybierania dodatków i najdrobniejszych detali, leży w Twoich rękach. Niestety błędy w wykończeniu mogą być bardzo widoczne i generować niepotrzebnie kolejne koszty. Zobacz, jak estetycznie wykończyć mieszkanie. 

Znajdź profesjonalną firmę wykończeniową

Niestety bardzo trudno jest o dobrą i profesjonalną ekipę, która zajmie się wykończeniem domu. Firma typu “ja ze szwagrem zrobię” może świadczyć swoje usługi przez długie miesiące, a ich jakość może pozostawiać wiele do życzenia. Dużo lepiej jest zaufać specjalistom w tej dziedzinie i, o ile nie masz w najbliższym otoczeniu nikogo, kto zajmuje się tym na co dzień, nie korzystać z pomocy amatorów. Oczywiście w prostych czynnościach możesz poprosić o przysługę znajomego czy wujka, który już kiedyś malował ściany lub kładł tapetę, ale w najbardziej kluczowych kwestiach, takich panele, płytki łazienkowe lub odpowiednio wygipsowane ściany, zdaj się na wynajętą ekipę. Najlepiej znaleźć taką firmę z polecenia, wtedy możesz przede wszystkim zobaczyć efekty ich pracy w domu znajomych, a przy okazji upewnić się, że są to ludzie godni zaufania. Fach w ręku, doświadczenie wykończeniowców zdecydowanie wyjdzie na dobre Twojemu domowi. 

Utrzymaj wystrój w jednej konwencji

Jeśli chcesz uniknąć wrażenia chaosu i braku harmonii we wnętrzu, poszukaj jednej, dominującej koncepcji na wystrój i trzymaj się tego przewodniego motywu. Jeśli na przykład marzysz o łazience w stylu greckim, wybierz płytki przypodłogowe z charakterystycznym wzorem oraz granatowe i białe dodatki, które nadadzą całemu pomieszczeniu charakterystycznego klimatu. W takim wnętrzu sprawdzą się doskonale złote akcenty i dodatki. Tak duże elementy, jak kafelki na podłodze lub ścianach to świetny sposób na to, żeby zdefiniować wystrój jakiegokolwiek pomieszczenia w domu. Jeśli do niego dobierzesz odpowiednie akcesoria, salon, kuchnia czy łazienka będzie wykończona i urządzona w estetyczny i jednolity sposób. Określona konwencja wystroju pozwoli wykończyć mieszkanie i kupić od razu wszystkie potrzebne produkty. Cokoły są na przykład elementem bardzo charakterystycznym w pomieszczeniu i nie pasują do każdego stylu, dlatego jeśli nie masz przed rozpoczęciem prac wykończeniowych koncepcji na urządzenie wnętrza, możesz popełnić wiele błędów. 

Zwracaj uwagę na detale

Każdy, kto choć raz mieszkał w nieciekawym, wynajmowanym mieszkaniu wie, jak razić w oczy i irytować mogą drobiazgi, które na pozór są zupełnie nieistotne. Im dłużej przebywasz w źle lub niedokładnie wykończonym mieszkaniu, tym bardziej niedociągnięcia nie dają Ci spokoju. Nie bój się więc poprosić wykończeniowca o poprawkę, jeśli zauważysz jakiś błąd lub nieestetyczny efekt. Oblicz też bardzo dokładnie ilość materiałów, jakie potrzebujesz, żeby później nie musieć improwizować z innym kolorem farby, wzorem tapety lub motywem na płytkach. Nawet, jeśli dla odwiedzających Cię gości taki szczegół, jak innego koloru pasek tapety w rogu nie będzie zauważalny, Ciebie z czasem będzie doprowadzać do szału. Zadbaj o szczegóły z wyprzedzeniem, żeby później nie żałować i bez zbędnych poprawek i kolejnych remontów cieszyć się nowym wyglądem mieszkania lub domu. 

Zdjęcie główne: ErikaWittlieb/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*